Wykonali ostry nóż z... suszonej ryby

2017-12-28
Wykonali ostry nóż z... suszonej ryby

Jest tak twardy, że można nim z powodzeniem kroić sushi. Zobaczcie tylko nóż wykonany z… jedzenia.

Jeśli wydaje wam się, że nasz polska czernina – zupa z krwi – jest najdziwniejszym pożywieniem świata, to jesteście w błędzie. Takiego dziwnego żarcia jest na świecie więcej. Szkoci delektują się haggis (podroby duszone w owczym żołądku), Chińczycy jedzą zupę z ptasich gniazd (bardzo ekskluzywna), Azjaci różnego rodzaju robaki z szarańczą na czele, Japończycy trującą rybę fugu, a Indonezyjczycy piją kopi luwak – kawę z ziaren wydalonych przez łaskuny.

 

W Japonii jest jeszcze jedno ciekawe danie: nazywa się katsuobushi. Mówiąc wprost, to wysuszony kawał tuńczyka. Ale tak wysuszony, że można nim wbijać gwoździe, co możecie zobaczyć na filmie poniżej. Katsuobushi jest półproduktem do gotowania zupy miso (tradycyjnie podawanej do sushi). Jest tak twarde, że wióry ryby trzeba strugać heblem. Katsuobushi uznane zostało za najtwardsze jedzenie świata i wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

 

 

Pożywienie jest tak twarde, ża Japończycy dla żartu postanowili wykonać z niego nóż. No i udało się. Możecie zobaczyć to na filmie. Tak długo strugali zasuszoną na kamień rybę, że powstało narzędzie wytrzymałe i ostre, którym można kroić sushi. Odlot, prawda?

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska