Serial "Wiedźmin" Netflixa: są pierwsze szczegóły

2018-01-02
Serial "Wiedźmin" Netflixa: są pierwsze szczegóły

Jeśli na jakikolwiek serial czekamy w Polsce najbardziej, to jest nim "Wiedźmin", za którego wziął się Netflix. Mamy garść pierwszych informacji.

O serialu wiadomo sporo: produkować go będzie Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko (Platige Image), konsultantem został Andrzej Sapkowski. Bagiński ma zagwarantowaną reżyserię co najmniej kilku odcinków w sezonie.

 

Jaka będzie obsada? Gdzie będą kręcone zdjęcia? Tego wciąż Netflix nie ujawnia. Jednak showrunnerka serialu - Lauren S. Hissrich - podzieliła się pierwszymi informacjami. Platformą okazał się Twitter.

 

 

Showrunnerka, to osoba odpowiedzialna za spięcie całości. Odpowiada za budżet, terminy, jest producentką, konsultuje scenariusz i ma pod sobą cały zespół. Szefowa wszystkich szefów, krótko mówiąc.

 

Hissrich zapewniła fanów, zasypujących stację pytaniami o szczegóły, że nie będzie oderwania fabuły od oryginału powieści. Na dowód opublikowała tweeta z mapą, na której widać większość najważniejszych miejsc wiedźmińskiego świata. "Nie będzie żadnego rozmycia, macie na to moje słowo" - napisała w kolejnym wpisie.

 

Kiedy możemy spodziewać się premiery? Tego też nie wiadomo, trwają prace wstępne. Wiadomo, że fabuła będzie oparta na wszystkich książkach o Wiedźminie, być może pojawią się także wątki z gry, która szturmem zdobyła świat i tak naprawdę dała Wiedźminowi międzynarodową sławę.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska