Przygotuj się na zimowe szaleństwo

2018-01-04
Przygotuj się na zimowe szaleństwo

Niecierpliwie wyczekujesz zimowego wyjazdu na narty? Pora się do niego przygotować. Zwłaszcza, jeśli na co dzień twój kontakt ze sportem ogranicza się do oglądania go na ekranie. W innym wypadku, zamiast wypocząć, możesz nabawić się kontuzji.

Jeśli zdecydujesz się poświęcić czas na trening przed sezonem narciarskim, nie tylko zmniejszysz ryzyko urazu, ale też łatwiej ci będzie doskonalić technikę jazdy. Kolejna korzyść to lepsza kondycja, która podkręci czystą przyjemność płynącą z bycia na stoku.

 

Ćwiczenia najlepiej wykonywać trzy razy w tygodniu. Zacznij od rozgrzewki. Na tym etapie może to być krążenie stóp, kolan, bioder i barków. Następnie, przejdź do wymachów nogami: na boki, w tył i przód. Później, zabierz się do przeskoków w miejscu i przysiadów.

 

Kiedy już skończysz rozgrzewać się, przystąp do właściwej części treningu. Przykładowy plan to naprzemienne wypady do przodu, do tyłu i na boki, pompki, wyprosty w pozycji leżącej na brzuchu oraz brzuszki proste i z uniesionymi nogami.

 

Po treningu

 

Na końcu nie zapomnij o rozciąganiu. Wzmocnisz w ten sposób ścięgna i poprawisz ukrwienie mięśni, które ulegną rozluźnieniu. Dobry sposób na regenerację po treningu to automasaż za pomocą Blackroll. Chodzi o specjalną rolkę, która dzięki odpowiedniemu kształtowi i rozmiarowi umożliwia dotarcie do trudnodostępnych partii ciała. „Wyrolowane” ciało jest bardziej elastyczne, a co za tym idzie – mniej podatne na urazy. Efekty, jak na przykład ujędrniona skóra, są widoczne gołym okiem.

 

Symulator narciarski

 

Przygotowany? Teraz czas na dobór odpowiedniego sprzętu na wyjazd. Możesz to zrobić w salonach 4Faces, gdzie skorzystasz z Pro Ski Symulatora. Urządzenie umożliwia dobór butów narciarskich adekwatnie do indywidualnych atrybutów. W strefie Body Center możesz z kolei skorzystać z porady eksperta, który pomoże dopasować odpowiedni, indywidualny plan treningowy, a dietetyk ułoży dla ciebie dietę. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nart, to warto postawić na jakość. Salony 4Faces mają w ofercie m.in. narty Head z technologią KERS (Kinetic Recovery System). Na czym to polega? KERS działa jak ładowarka, która udostępnia dodatkową moc i przyspieszenie. Podobny system wykorzystywany jest w Formule 1. Narty maksymalnie wyginają się pod koniec skrętu, wówczas aktywny microchip przekazuje energię do ich tylnej części. Przekłada się to na przyspieszenie w schyłkowym etapie u wyjścia ze skrętu. Z kolei narty Voelkl posiadają tłumik drgań, dzięki któremu możesz „płynąć” po stoku bez względu na nierówności terenu.

 

 

Dopieszczona skóra w trudnych warunkach


Na finiszu zimowych przygotowań zadbaj o swoją partnerkę. Z pomocą przyjdzie firma Roxy, która we współpracy z Biotherm stworzyła linię odzieży Enjoy&Care. Chroni ona skórę przed trudnymi warunkami pogodowymi i pielęgnuje ją poprzez miliony mikroskopijnych kapsułek z czynną substancją. Sam nie musisz prezentować olimpijskiej formy, aby pokusić się o ubrania i dodatki z kolekcji olimpijskiej marki 4F.

 

Energii doda nam świadomość, że trenujemy w odzieży z serii, w której nasi sportowcy wystąpią na igrzyskach w PyeongChang. Kolekcja olimpijska marki 4F stawia na geometryczne wzory oraz biało-czerwone barwy. Jest także inspirowana stylem lat 80. i 90. Od dziś każdy dystans możemy pokonać w strojach mistrzów.

 

Wszystkie produkty są dostępne w multibrandowych salonach sportowych 4Faces, które charakteryzuje starannie wyselekcjonowana oferta marek sportowych, wsparcie sprzedawców-ekspertów, serwis sprzętu sportowego oraz szeroki wachlarz usług w Body Center, gdzie klienci uzyskają porady dietetyka i trenera personalnego, dopasowując optymalne parametry treningowe do możliwości organizmu. Dzięki profesjonalnym urządzeniom, klienci mogą dobrać i przetestować na bieżni odpowiednie obuwie sportowe. Salony 4Faces znajdują się w Warszawie, Katowicach i Poznaniu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska