Kendrick Lamar stworzy muzykę do „Czarnej Pantery”

2018-01-05
Kendrick Lamar stworzy muzykę do „Czarnej Pantery”

Raper Kendrick Lamar został zaangażowany do produkcji i został osobą odpowiedzialną za ścieżkę dźwiękową do filmu „Czarna Pantera”, ogłosiło Marvel Studios. To sensacyjna wiadomość dla fanów hip-hopu i nie tylko.

Wielokrotnie nagrodzony Grammy artysta wyprodukuje „Black Panther: The Album” wraz ze swoim równie utytułowanym producentem płytowym Anthonym „Top Dawg” Tiffithem z Los Angeles.

 

Płyta zostanie wydana wraz z oczekiwanym filmem, będzie ścieżka dźwiękowa z wiodącym singlem „All The Stars” Kendricka Lamara i SZA, jego kolegą z wytwórni i artystą nominowanym do nagrody Grammy w 2018 roku. Posłuchajcide:

 

 

Album zawiera także muzykę obecną w filmie (jego trailer zobaczycie TUTAJ) i zainspirowaną nim. Reżyser „Czarnej Pantery”, Ryan Coogler powiedział: „Jestem zaszczycony, że pracuję z tak niesamowitym artystą, którego twórczość jest tak inspirująca, a jej tematyka artystyczna jest zgodna z tą, którą eksplorujemy w filmie. Nie mogę się doczekać, aż świat to usłysz” - powiedział Coogler.

 

W 2017 roku Tiffith i Lamar zostali uznani za czołowych artystów hip-hopowych przez magazyn „Billboard”. Ich współpraca z Marvelem jest powrotem do tradycji tworzenia ścieżek dźwiękowych przez naprawdę wielkich artystów, chociażby takich jak Quincy Jones, który tworzył ścieżki dźwiękowe do filmów „Z zimną krwią”, „W upalną noc”, „Kolor purpury”, czy „The Wiz”.

 

Redaktor naczelny magazynu Vibe Magazine, Datwon Thomas, powiedział, że współpraca Lamara z Marvelem to przełom w branży muzycznej. „Ten projekt przenosi ich z czołowej wytwórni hip-hopowej do obecności w mainstreamowym kinie”.

 

„Czarna Pantera” będzie miała swoją premierę w kinach 16 lutego 2018 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska