Oto dlaczego powinieneś spać nago

sen
2018-01-10
Oto dlaczego powinieneś spać nago

Jeśli postanowiłeś być zdrowszy i szczęśliwszy wraz z nastaniem nowego 2018 roku, to zamiast od siłowni zacznij od wyrzucenia piżamy do śmieci. Śpij nago!

Powodów jest naprawdę sporo, ale oto najważniejsze z nich:

 

1. To zdrowe dla twojej męskości

 

Kiedy śpisz w bokserkach lub piżamie, twoje jajka są do siebie „przytulone”. Nagrzewają się niepotrzebnie, podczas gdy powinny schładzać. Wiesz dobrze, że moszna wraz z jądrami wisi na zewnątrz ciała, ponieważ musi pozostawać o kilka stopni chłodniejsza. Dzięki temu sperma może być produkowana.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda odkryli, że mężczyźni, którzy w ciągu dnia noszą przewiewne bokserki, a nocami śpią nago, mają o 25 proc. lepszą spermę (więcej ruchliwych i zdrowych plemników) od tych, którzy tak nie robią.

 

2. To dobre dla twojego życia seksualnego

 

Porzucenie piżamy może dać twojemu życiu miłosnemu impuls, którego potrzebuje. Okazało się, że 57 proc. osób, którzy śpią w nago, jest bardzo zadowolonych ze swojej relacji seksualnej w związku, w porównaniu do 48 proc., którzy wolą spać w ubraniu. To prawdopodobnie dlatego, że ludzie, którzy śpią nago, mają więcej seksu niż tekstylni.

 

3. To dobre dla twojego zdrowia ogólnego

 

Chodzi o oksytocynę. Leżenie nago obok nagiej kobiety wzmaga produkcję tego „hormonu miłości”, nawet jeśli para nie uprawia seksu. Produkowany w podwzgórzu hormon jest następnie uwalniany przez przysadkę mózgową. Oksytocyna powoduje, że organizm wytwarza więcej przeciwciał, staje się odporniejszy, obniża poziom kortyzolu, wspomaga regulację ciśnienia krwi, zmniejszenie ból i zmniejsza lęki. Wystarczy?


4. To dobre dla jakości twojego snu

 

Abyś mógł zasnąć, twoje ciało musi obniżyć temperaturę o 0,5 stopnia Celsjusza i musi pozostać w tym stanie. Noszenie dodatkowego ubrania dodatkowo je ogrzewa. Niepotrzebnie.

 

5. Będziesz lepiej wyglądał

 

Kiedy śpimy lepiej, jesteśmy milsi i lepsi. Ale żeby jeszcze być z tego powodu w lepszej kondycji? Otóż okazuje się, że tak. Badania opublikowane w czasopiśmie naukowym „Cukrzyca” dowiodły, że spanie w chłodnej sypialni i utrzymywanie stosunkowo niskiej temperatury ciała, aktywuje ośrodki odpowiedzialne za spalanie kalorii. Dzięki temu potem łatwiej spalić niepotrzebny tłuszczyk, podczas wszystkich życiowych czynności.

 

A zatem, reasumując, wyrzuć tę piżamę, nawet jeśli dostałeś ją od ukochanej.

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska