Dark Souls Remastered trafi na PlayStation 4, Xboxa One, Nintendo Switch i PC

2018-01-12
Dark Souls Remastered trafi na PlayStation 4, Xboxa One, Nintendo Switch i PC

Już niebawem posiadacze wszystkich konsol najnowszej generacji (a także ci, którzy do grania używają komputerów) będą mogli cieszyć się odświeżoną wersją jednej z najbardziej kultowych produkcji ostatnich lat.

Gry studia From Software to produkty dość specyficzne. Z jednej strony ze względu na wysoki poziom trudności są kierowane do określonego, niezbyt szerokiego grona graczy, z drugiej zaś wysokie oceny wystawiane kolejnym odsłonom „soulsów” i towarzysząca im fama sprawia, że miłośnicy gier chętnie po owe tytuły sięgają.

 

Posiadacze konsol wyłącznie najnowszej generacji, czyli PlayStation 4, Xboxa One oraz Nintendo Switch jak dotąd nie mieli możliwości zapoznać się z pierwszymi odsłonami serii – na sprzęty Sony i Microsoftu trafiła jedynie trzecia część Dark Souls, a ci, którzy wybrali sprzęt Nintendo musieli całkowicie obejść się smakiem. Teraz ma się to zmienić – firma Bandai Namco zapowiedziała bowiem, że trwają prace nad przeniesieniem pierwszych „soulsów” na wszystkie wspomniane platformy! Gra będzie rzecz jasna dostosowana do możliwości tych konsol – przykładowo na PS4 Pro zadziała w 60 klatkach na sekundę, otrzyma dedykowane serwery do sześciu graczy, a także wsparcie HDR oraz rozdzielczość 4K. Co ciekawe, za porty odpowiada polska firma QLOC!

 

 

Dark Souls Remastered ukaże się w sprzedaży 25 maja 2018 roku. Naprawdę zapaleni miłośnicy tej serii będą mogli zaopatrzyć się w Dark Souls Trilogy Box, zawierający – oprócz trzech gier – także encyklopedie przedmiotów z gier, płyty ze ścieżkami dźwiękowymi oraz figurkę rycerza. Niestety póki co pudełko trafi wyłącznie na rynek japoński.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska