Skąd się wziął Lord Voldemort? Powstał film, który to wyjaśnia

2018-01-16
Skąd się wziął Lord Voldemort? Powstał film, który to wyjaśnia

"Lord Voldemort: Origins of the Heir" to 52-minutowy fanowski film, który jest prequelem przygód Harry'ego Pottera. Powstał za pieniądze zebrane dzięki crowdfundingowi. W pierwszy weekend obejrzało go 4 mln osób.

Kto czytał książki o Harrym Potterze, ten wie, jak to się stało, że Tom Marvolo Riddle stał się wcieleniem zła, czyli Lordem Voldemortem (choć nie do końca). Jednak 8 filmów Warner Bros. pomija pewne wątki. Słynna seria wymagała uzupełnienia.

 

Lukę postanowili wypełnić Włosi. Firma producencka Tryangle Films zebrała pieniądze na Kickstarterze i stworzyła fanowski prequel o losach młodego Toma Riddle'a. Za produkcję odpowiadają reżyser i scenarzysta Gianmaria Pezzato i producent Stefano Prestia. Produkcja została udostępniona na kanale YouTube Tryangle.

 

Były pewne problemy z Warner Bros. Włosi dostawali wezwania do zaprzestania produkcji od właścicieli praw do ekranizacji, jednak nie poddali się. W rezultacie doszło do ugody. Film mógł zostać legalnie udostępniony, co stało się 13 stycznia 2018 roku.

 

 

Rolę Toma Riddle'a zagrał aktor Stefano Rossi, którego wcześniej mogliśmy zobaczyć w "I znów zazielenią się łąki", czy "My father Jack". W Lorda Voldemorta wcielił się Brytyjczyk Rorie Stockton. Fabuła oparta jest na "śledztwie" w sprawie zbrodni w Hoghwarcie, prowadzonym przez niejaką Grishę McLaggen, przyjaciółkę Riddle'a z czasów szkoły. Główną bohaterkę zagrały dwie aktorki: Aurora Moroni i Maddalena Orcali.

 

Jeśli wydaje wam się, że fanowska produkcja to tanie i tandetne dzieło, jesteście w wielkim błędzie. Sami możecie to ocenić, oglądając film:

 

 

Fot: Tryangle Films

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska