Lodowy hotel z "Gry o tron" w Finlandii

2018-01-16
Lodowy hotel z "Gry o tron" w Finlandii

Lodowe hotele na północy Finlandii to żadna nowość, ale ten jest wyjątkowy. Inspiracją był najbardziej znany serial świata, czyli "Gra o tron" produkcji HBO.

Kolejna seria "Gry o tron" dopiero w 2019 roku (zostało to oficjalnie potwierdzone przez HBO), na informacje na temat serialu musimy więc nieco poczekać.

 

 

Dlaczego by nie w zimnym klimacie zza Muru, znanym z książek George'a R.R. Martina i ich słynnej ekranizacji? Dokładnie to proponuje zimowa wioska, będąca częścią Lapland Hotels. SnowVillage to 17 już wersja słynnego lodowego hotelu, tym razem całkowicie poświęcona Westeros i fantastycznemu światowi z powieści Martina i serialu.

 

 

Można nie tylko spędzić noc w jednym z 30 pokoi, wypić drinka w barze, ale - co było możliwe także w poprzednich latach - wziąć ślub w lodowych komnatach. Tym razem kaplica jest stylizowana na tę z wykreowanego przez Martina świata. Są lodowe rzeźby smoków, Innych, czyli białych wędrowców oraz cała masa nawiązań do zdarzeń z "Pieśni lodu i ognia". Zaangażowane w powstanie hotelu było HBO Nordic. A do jego budowy użyto 22 miliony kilogramów śniegu i 250 ton lodu.

 

 

 

Fot: Lapland Hotels SnowVillage

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska