Zabójstwo Versace: American Crime Story – NOWY SEZON!

2018-01-16
Zabójstwo Versace: American Crime Story – NOWY SEZON!

Premiera kolejnego sezonu już 18 stycznia w telewizji FOX

Ryan Murphy, producent m. in. American Horror Story, wraca z kolejnym sezonem American Crime Story. W kolejnym sezonie serialu Murphy wziął na warsztat temat zabójstwa słynnego kreatora mody, Gianniego Versace. Projektant został zastrzelony przez seryjnego mordercę, Andrew Cunanana, przed bramą swojej posiadłości w Miami Beach w lipcu 1997 roku. Scenariusz został oparty o książkę Vulgar Favors: Andrew Cunanan, Gianni Versace, and the Largest Failed Manhunt in U.S. History, napisaną przez Maureen Orth.

 

Mimo że od tragicznego wydarzenia minęło ponad 20 lat, świat nie zapomniał ani postaci Gianniego Versace, ani tego, co po sobie pozostawił. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych, i docenianych twórców mody. Zarówno osoba Versace, jak i jego kreacje, były uwielbiane przez gwiazdy i innych projektantów mody. Jego projektami zachwycali się George Michael, Elton John, a jedną z jego najlepszych przyjaciółek była Księżna Diana.

 

 

W dniu zabójstwa, 15 lipca 1997 roku chwilę po godz. 8 rano, największe stacje informacyjne przerwały ramówki, aby nadawać relację na żywo. Niektóre z nich trwały nawet 24 godziny. W tym dniu świat zamarł, a każdy zastanawiał się, jakie motywy miał Cunanan. Jak się później okazało, Versace był piątą i ostatnią ofiarą mordercy. Do tej pory sprawy nie wyjaśniono przede wszystkim dlatego, że Cunanan kilka dni później popełnił samobójstwo, a jego ciało znaleziono kilka kilometrów od posiadłości projektanta na prywatnej łodzi mieszkalnej. Wiemy tylko tyle, że miał obsesję na punkcie bogactwa, celebrytów, a sam chciał dostać się do elity i obracać się w jej towarzystwie.

 

W serialu obok Edgara Ramireza (Wróg numer jeden, Dziewczyna z pociągu), który wciela się w Gianniego Versace, zobaczymy także Penélope Cruz (Blow, Vicky Cristina Barcelona) jako Donatellę Versace, piosenkarza Ricky’ego Martina w roli Antonio D’Amico, partnera projektanta, a także Darrena Crissa (Glee), który wcielił się w Andrew Cunanana.

 

 

Jak wyglądało bogate życie projektanta mody? Czy łączyło go coś Andrew Cunananem? Jak wyglądało śledztwo w tej sprawie? Wizja twórców American Crime Story zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Przed telewizory zasiadamy w czwartek 18 stycznia punktualnie o godz. 22:00!

 

Którą postacią z serialu jesteś? ROZWIĄŻ QUIZ!

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska