Co jest nie tak z serialem „Zabójstwo Versace: American Crime Story”?

2018-01-18
Co jest nie tak z serialem „Zabójstwo Versace: American Crime Story”?

Premiera serialu już dziś o 22:00 na FOX!

Znając kilka kontrowersji związanych z najnowszą produkcją Ryana Murphy’ego, nie dziwi nas fakt, że nowy sezon budzi tyle emocji. Murphy to ekspert od trudnych tematów: stworzył Glee, siedem sezonów American Horror Story, Konflikt: Bette i Joan, czy pierwszą odsłonę American Crime Story, poświęconą głośnej sprawie O.J. Simpsona. W drugim sezonie American Crime Story będzie to historia zabójstwa jednego z najsłynniejszych na świecie projektantów mody – Gianniego Versace. O czym więc rozpisują się media na całym świecie?

 

W kontrze do klanu Versace

Członkowie rodziny Versace nigdy nie poparli wyprodukowania tego serialu, a ma ku temu trzy powody. Po pierwsze – nie mieli wglądu w scenariusz serialu. Po drugie – nie zaproszono ich na konsultacje. I po trzecie – nigdy oficjalnie nie autoryzowali książki „Vulgar Favors” Maureen Orth, na której opiera się fabuła serialu Murphy’ego. W oświadczeniu producenta czytamy jednak: „Podobnie jak w oryginalnej serii American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, opartej na bestsellerze <<The Run of His Life>> Jeffreya Toobina, kontynuacja <<Zabójstwo Versace: American Crime Story>> oparta jest na bestsellerowej książce non-fiction <<Vulgar Favors>> autorstwa Maureen Orth, która zbadała zbrodnię dokonaną przez Andrew Cunanana. Opieramy się na skrupulatnej relacji Pani Orth.”

 

O nich bez nich

Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć pojawiły się nieporozumienia pomiędzy ekipą serialu a domem mody Versace. Kostiumograf Lou Eyrich, która pracowała już z Murphym przy serialu Konflikt: Bette i Joan, musiała zupełnie sama szukać ubrań Versace produkowanych w latach 90-tych, bo sam dom mody nie pomógł jej w tym zadaniu. Kostiumy do serialu kupowane były więc w butikach na całym świecie, a niektóre z nich uszyto zupełnie od nowa.

 

Rozwiąż quiz i wygraj gadżety od FOX!

 

Penelope Cruz między młotem a kowadłem

Aktorka w serialu wciela się w Donatellę Versace, siostrę słynnego projektanta i od początku było to dla niej duże wyznanie. Dobrze zna Donatellę Versace i już kilka miesięcy temu mówiła w wywiadach, że jest zainteresowana rolą, choć nie ma zamiaru angażować się w projekt, którego nie zaaprobowałaby Donatella. „Ryan powiedział mi, że produkcja powstanie z najwyższym uznaniem dla rodziny Versace, co było dla mnie bardzo ważne. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem produkcji postanowiłam zadzwonić do Donatelli. Rozmawiałyśmy ponad godzinę, podczas której opowiedziała mi wiele ciekawych rzeczy ze swojego życia, o których wcześniej nie wiedziałam. Powiedziała mi, że jeżeli ktoś ma ją zagrać, to jest szczęśliwa, że jestem to właśnie ja. Gdyby nie te słowa, nie zrobiłabym tego! Włożyłam wiele miłości i respektu w tę rolę. Mam nadzieję, że ona to zauważy i nie będzie miała mi za złe” – tłumaczyła ostatnio aktorka. Jej obawy jednak nie były uzasadnione – Cruz dostała bukiet kwiatów od Donatelli, kto którego dołączony był list z napisem „powodzenia”.

 

 

Sam Murphy ma do postaci Gianniego Versace ogromny szacunek. „Nigdy go nie spotkałem osobiście, ale wiem, że mamy wiele wspólnego. Znam też sporo osób, które z nim współpracowały i opowiadały mi o nim. Jego poświęcenie, pasja, droga, którą przebył w życiu, jak wielkim był wizjonerem. Za to wszystko jego oraz rodzinę Versace bardzo szanuję” – wyznał w jednym z wywiadów.

W serialu obok Edgara Ramireza (Wróg numer jeden, Dziewczyna z pociągu), który wcieli się w Gianniego Versace, zobaczymy również Penelope Cruz (Blow, Vicky Cristina Barcelona) jako Donatellę Versace, piosenkarza Ricky’ego Martina w roli Antonio D’Amico, partnera projektanta oraz Darrena Crissa (Glee) jako Andrew Cunanan.

Premierę Zabójstwo Versace: American Crime Story zobaczymy już dziś o godz. 22:00 tylko na FOX!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska