Donald Trump przyznał antynagrody za fake news na swój temat. Jedna z nich dotyczy jego wizyty w Polsce

2018-01-18
Donald Trump przyznał antynagrody za fake news na swój temat. Jedna z nich dotyczy jego wizyty w Polsce

Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych nie cieszy się zbytnią sympatią mediów. Niektóre z nich w swoim krytykowaniu Trumpa posuwają się jednak o krok za daleko i zamieszczają newsy, które zwyczajnie mijają się z prawdą.

Prezydent Trump postanowił więc „wyróżnić” te gazety, portale i stacje telewizyjne, które w minionym roku najdalej posunęły się w swoich manipulacjach. Wśród jedenastu opublikowanych na Twitterze „Fake news awards” znalazła się również sytuacja dotycząca wizyty prezydenta USA w Polsce.

 

Na liście znalazły się fałszywe wiadomości zamieszczone między innymi przez „Newsweeka”, „New York Times”, „Washington Post” oraz telewizję CNN. Z naszego punktu widzenia najciekawsza jest ta, która uplasowała się na ósmym miejscu. Została ona przyznana „Newsweekowi” za opublikowanie fałszywego materiału dotyczącego wizyty Donalda Trumpa w Polsce i jego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą oraz jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Według doniesień „Newsweeka” żona prezydenta Polski uścisnęła wówczas dłoń jedynie Melanii Trump, pomijając jej męża. W rzeczywistości pierwsza dama naszego kraju najpierw uścisnęła dłoń pierwszej damy USA, a następnie przywódcy Stanów Zjednoczonych.

 

Wśród innych wymienionych przez Trumpa fake news znalazły się między innymi doniesienia o tym, że prezydent USA rzekomo usunął z gabinetu owalnego popiersie Martina Luthera Kinga, a także że do hali, w której miał przemawiać nikt nie przyszedł. Wśród jedenastu wymienionych fake newsów aż cztery zostały wyemitowane przez stację CNN, której niejednokrotnie zarzucano stronniczość w stosunku do Trumpa.

 

foto: Gage Skidmore / flickr

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska