Zapalniczka za… 140 tysięcy złotych

2018-01-22
Zapalniczka za… 140 tysięcy złotych

Chyba wszyscy palacze zdają sobie sprawę z tego, że ich nałóg nie należy do najtańszych. Jak się jednak okazuje, jego koszty można znacząco podnieść, dokonując zakupu zaledwie jednego przedmiotu.

Istnieją przedmioty, których cena powoduje, że ich zakupu w żaden sposób nie da się zracjonalizować. Tak jest chociażby w przypadku opisywanego przez nas jakiś czas temu najdroższego na świecie dzwonka do drzwi, a także każdego z zabawkowych samochodów wymienionych w TYM rankingu.

 

 

Zapalniczka, której poświęcony jest niniejszy artykuł, również doskonale wpasowuje się w kategorię „bezsensownie drogie”. Firma S.T. Dupont swoje dzieło, nazwane „Complication lighter”, wycenia bowiem na kwotę 41 tysięcy dolarów, czyli około 140 tysięcy złotych.

 

 

Skąd taka cena? Należy zacząć od tego, że stworzenie zapalniczki zajęło aż trzy lata. Gołym okiem widać, że podczas projektowania tego cudeńka rzemieślnicy S.T Dupont inspirowali się dziełami zegarmistrzów – ich zapalniczka składa się z dwustu elementów. Aby móc z niej skorzystać, należy wprowadzić trzycyfrowy kod. Materiałami, jakich użyto do jej stworzenia są między innymi pallad i złoto, a całość została ozdobiona dziewięcioma rubinami.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska