Minecraft bije rekordy popularności i niebawem stanie się najchętniej kupowaną grą w historii

2018-01-23
Minecraft bije rekordy popularności i niebawem stanie się najchętniej kupowaną grą w historii

Chociaż Minecraft miał swoją premierę w 2011 roku, to jej popularność nie spada. Wręcz przeciwnie – dzieło Markusa „Notcha” Perssona jest rozchwytywana, jak nigdy wcześniej.

Szwedzki programista zapewne się nie spodziewał, że stworzona przez niego gra odniesie aż taki sukces. I chociaż rozrywka, która z pozoru polega na stukaniu kilofem w kamienie, do tego charakteryzująca się dość archaiczną grafiką nie wydaje się przepisem na sukces, to Minecraft stał się globalnym hitem. Obecnie gra jest dostępna na niemal wszystkie możliwe platformy i bynajmniej nie traci na popularności.

 

Wygląda na to, że niebawem Minecraft może stać się najchętniej kupowaną grą komputerową w historii tej branży. Od momentu premiery po tytuł sięgnęło już ponad 144 miliony graczy, co plasuje go na drugim miejscu na liście najlepiej sprzedających się gier w historii! Do lidera, którym jest nieśmiertelny Tetris co prawda jeszcze sporo brakuje (ten sprzedał się w około 170 milionach kopii), ale prześcignięcie go jest jak najbardziej realne. Minecraft jest bowiem popularny jak nigdy wcześniej. W grudniu gra pobiła swój własny rekord, jeśli chodzi o liczbę aktywnych użytkowników. W ostatnim miesiącu 2017 roku w grę „Notcha” grało bowiem aż 74 miliony ludzi! Jeśli zatem produkcja jeszcze przez jakiś czas utrzyma się na fali wznoszącej – a wszystko na to wskazuje – to zdetronizowanie legendarnej produkcji Aleksieja Pażytnowa może niebawem stać się rzeczywistością.

 

We wrześniu 2014 roku Microsoft ogłosił zakupienie Minecrafta wraz ze studiem Mojang za 2,5 mld dolarów – wygląda na to, że była to decyzja niezwykle trafiona.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska