Jak kobiety i faceci postrzegają idealne ciała?

2018-01-24
Jak kobiety i faceci postrzegają idealne ciała?

Kobiety chciałyby mieć piersi jak Jennifer Aniston, podczas gdy mężczyznom najbardziej podoba się biust Kim Kardashian – przedstawiciele obu płci mają zupełnie różne zdanie na temat tego, jak powinno wyglądać idealne kobiece i męskie ciało.

Kobiety i mężczyźni różnią się między sobą na tyle różnych sposobów, że wymienienie chociażby połowy z nich wymagałoby poświęcenia naprawdę sporej ilości czasu. Jak się okazuje, do owych różnic należy zaliczyć również wyobrażenie o tym, jak powinno wyglądać idealne ciało – zarówno kobiece, jak i męskie. Firma Bluebella, która zajmuje się tworzeniem bielizny, postanowiła zapytać o ideał swoich klientów. W tym celu przeprowadziła ankietę, w której wzięło udział pięćset kobiet i tylu samo mężczyzn.

 

Jak wygląda idealna kobieta według facetów?

Dla mężczyzn liczą się przede wszystkim krągłości i typowo „kobiece” kształty – jeśli wierzyć wynikom wspomnianej ankiety, to faceci zdecydowanie nie marzą o kobietach w stylu Kate Moss. Posiłkując się celebryckimi przykładami, męski ideał ma piersi Kim Kardashian, biodra Kelly Brook i nogi Rosie Huntington Whiteley. Przy okazji potwierdził się stereotyp, że mężczyźni wolą blondynki – zdaniem ankietujących najlepsze włosy należą do Scarlett Johansson.

 

Jak wygląda idealna kobieta zdaniem samych kobiet?

Część przedstawicielek płci pięknej lubi narzekać, że faceci mają nierealistyczne wymagania odnośnie ich wyglądu. Jak się okazuje, jest to zasługa… samych kobiet. Ich ideał piękna jest bowiem zauważalnie szczuplejszy, niż w przypadku mężczyzn i posiada między innymi piersi Jennifer Aniston, biodra Emmy Watson, brzuch Gwyneth Paltrow i nogi Elle Macpherson.

 

Jak wygląda idealny facet według kobiet?

Tutaj zaskoczenia nie ma – umięśniony, ale nie za bardzo. Biorące udział w ankiecie uznały, że najlepsza klatka to taka, którą wypracował brytyjski model David Gandy, a najlepsze nogi to te należące do Davida Beckhama. Złą wiadomość mamy z kolei dla panów łysych i łysiejących – teraz na topie jest fryzura Harry’ego Stylesa.

 

Jak wygląda idealny facet zdaniem samych facetów?

Ideał, do którego dążą (lub chcieliby dążyć) sami panowie różni się nieco od tego opisanego przez panie. Przede wszystkim ma większe bicepsy – takie, jak grający Wolverine’a Hugh Jackman, a także piłkarskie nogi Franka Lamparda i klatę Ryana Goslinga.

 

foto: BlueBella, iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska