Zegar rodem z Harry’ego Pottera. Zamiast czasu pokazuje, gdzie są domownicy

2018-01-25
Zegar rodem z Harry’ego Pottera. Zamiast czasu pokazuje, gdzie są domownicy

W tym przypadku magia została zastąpiona technologią.

Jeśli oglądaliście Harry’ego Pottera (a przynajmniej część z was oglądała, nawet jeśli nie chce się do tego otwarcie przyznać), to zapewne pamiętacie wyjątkowy zegar, który znajdował się w domu rodziny Weasleyów. Nie wskazywał on czasu – zamiast tego każda ze wskazówek (która odpowiadała danemu członkowi rodziny) wskazywała na tarczy miejsce, w którym ten aktualnie się znajduje.

 

Owo działające za pomocą magii urządzenie zainspirowało inżynierów z firmy DC Creatives, którzy postanowili przenieść magiczny zegar z kart książek JK Rowling do prawdziwego świata. Swoje urządzenie nazwali Eta Clock (później zmienili jego nazwę na Stata Clock), a środki na jego produkcję postanowili zebrać za pośrednictwem Kickstartera. 147 osób postanowiło wesprzeć projekt kwotą ponad 36 tysięcy dolarów.

 

 

Stata Clock, podobnie jak jego magiczny pierwowzór, nie pokazuje godziny. Zamiast tego każda ze wskazówek informuje, gdzie znajduje się dany domownik. Zasada jego działania jest prosta – po ściągnięciu na telefon dedykowanej aplikacji należy przypisać lokalizacje do określonych kategorii. Dzięki GPS zegar pokaże, czy dana osoba jest w pracy, szkole, podróży (jeśli będzie się przemieszczać powyżej określonej prędkości), za granicą, czy też zaginęła. Wskazówka wskaże ostatnie z wymienionych pól, jeśli lokalizacja telefonu nie zostanie zaktualizowana dłużej, niż w ciągu pięciu dni.

 

Zegar jest wykonany z drewna. Aby go kupić, trzeba być gotowym na wydatek od 250 do 400 dolarów. Stata Clock ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2018 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska