Snajperka z CS: GO sprzedana za… 210 tysięcy złotych

2018-01-31
Snajperka z CS: GO sprzedana za… 210 tysięcy złotych

Co można kupić za ponad 200 tysięcy złotych? Jedni zdecydowaliby się zapewne na mieszkanie lub samochód, inni natomiast na broń – i to taką, która istnieje wirtualnie.

W wirtualnym sporcie coraz większą rolę odgrywają coraz większe pieniądze – pisaliśmy o tym między innymi w kontekście 10 najlepiej zarabiających polskich e-sportowców. Przekłada się to oczywiście na wydatki – nie sądziliśmy jednak, że w grę będą wchodzić aż takie kwoty.

 

Podczas dużych turniejów Counter-Strike: Global Offensive oglądający je widzowie mogą otrzymać nagrody w postaci skrzynek, które trafiają na ich konto. W takiej skrzynce można znaleźć dosłownie wszystko – od rzeczy praktycznie bezwartościowych po takie, które mają realną wartość. I właśnie należący do drugiej z wymienionych kategorii wirtualny przedmiot trafił na konto jednego z widzów, oglądających turniej Cloud9 – skórka do AWP o nazwie Dragon Lore ze specjalnej edycji Souvenir. Jak podaje serwis PPE.pl, już „zwykły” Dragon Lore jest warty około 1000-2500 dolarów, natomiast ten konkretny został z miejsca wyceniony na 25 tysięcy dolarów. Ostatecznie jednak trafił w nowe ręce za kwotę ponad dwukrotnie wyższą – ktoś zdecydował się za niego zapłacić ponad 61 tysięcy dolarów, czyli około 210 tysięcy złotych!

 

 

Dodajmy, że omawiany przedmiot zmienia jedynie wygląd broni używanej w grze i żaden sposób nie pomaga graczowi w rozgrywce. Dzięki niemu broń nie jest celniejsza, bardziej szybkostrzelna ani niezawodna – po prostu lepiej wygląda.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska