Pizza na śniadanie zdrowsza od płatków

2018-01-31
Pizza na śniadanie zdrowsza od płatków

Nic oczywiście nie przebije jajecznicy, ale naukowcy zaczęli powątpiewać nawet w wychwalane dotąd pod niebiosa płatki na śniadanie (kukurydziane, owsiane, musli). Niektórzy twierdzą nawet, że lepsza jest pizza.

Dyskusja na ten temat przetoczyła się przez amerykańskie media. Jak wiadomo o odżywianiu Amerykanie wiedzą wszystko, choć ta wiedza nie pomaga większości z nich być w formie...

 

W rozmowie z „The Daily Meal” na CBS dietetyczka Chelsey Amer wyjaśniła, że płatkom, tym dostępnym w sklepach, brakuje i zdrowych tłuszczy, które organizm potrzebuje jako paliwa na cały dzień. „Przeciętny kawałek pizzy i miseczka płatków zbożowych z pełnym mlekiem zawierają niemal taką samą ilość kalorii” - powiedział Amer. „Jednak pizza zawiera dużo więcej protein, który zapewniają uczucie sytości aż do obiadu”.

 

Nowojorska blogerka pisząca o zdrowej żywności dodała, że większość płatków znanych marek jest wypełniona cukrem, zamiast czymś pożywnym, co prowadzi do katastrofy raczej niż do nasycenia. Pizza nie jest idealną opcją śniadaniową, jednak jej typowy kawałek zapewnia dużą równowagę białka, węglowodanów, tłuszczów, jeśli ktoś zdecyduje się na zdrowe składniki.

 

Problemem płatków nie są one same, ale ich jakość. Te typowe płatki to głównie cukier i niewiele więcej. Z kolei dobre płatki, czyli np. owsiane na chudym mleku, nie mają tłuszczu i witamin, a jedynie węglowodany. Dietetyczka Keri Gans twierdzi, że płatkom „trzeba pomóc”. „Miseczkę należy wzbogacić. Jeśli wybierze się odpowiednie zboża, które jest pełne błonnika, może mu pomóc dodatek owoców, ziaren i orzechów” - powiedział Gans w „New York Post”. Większych zarzutów do pizzy nie miał.

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska