Samsung Galaxy S9 i S9+. Co wiemy o nadchodzących flagowcach?

2018-02-05
Samsung Galaxy S9 i S9+. Co wiemy o nadchodzących flagowcach?

Następcy modeli S8 i S8+ to bez wątpienia najbardziej oczekiwane smartfony pierwszej połowy 2018 roku. Chociaż do oficjalnej premiery pozostało jeszcze trochę czasu, to na temat nowych flagowców od Samsunga wiemy już całkiem sporo.

Samsung mniej lub bardziej umyślnie podzielił się ze światem sporą ilością informacji na temat modeli S9 i S9+. Dowiedzieliśmy się już między innymi, jak będą one wyglądać. I w tym przypadku koreańska firma postanowiła podążyć drogą Apple’a – w tym sensie, że trzeba naprawdę wytężyć wzrok, żeby dostrzec różnice względem poprzedników.

 

Samsung Galaxy S9 i S9+ – specyfikacja techniczna

Firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nowe urządzenie musi być pod każdym względem lepsze od poprzednika. Sercem urządzenia ma być procesor Exynos 9810 – ma być on bardziej zaawansowany od starszego brata pod względem uczenia maszynowego, co przełoży się na lepsze rozpoznawanie osób i przedmiotów na zdjęciach, a także wykorzystanie hybrydowego systemu detekcji twarzy. Możemy się zatem spodziewać samsungowego odpowiednika znanego z iPhone’a X Face ID, ale póki co są to jedynie spekulacje.

Jeśli chodzi o aparat i kamerę, to możemy spodziewać się czegoś interesującego – firma w zapowiedziach używa w stosunku do tego elementu słowa „reimagined”. Tylny aparat będzie miał matrycę 12 megapikseli, zmienną przysłoną o zakresie f/1.5 - 2.4. Galaxy S9 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 5,8 cala, natomiast S9+ 6,2 cala.

 

Galaxy S9 i S9+ – cena

Ci, którzy zdecydują się kupić S9 lub S9+, muszą przygotować się na spory wydatek. Jeśli weźmiemy pod uwagę koreańskie ceny urządzenia i przełożymy je na polskie realia to okaże się, że możemy spodziewać się ceny około 3700-3800 złotych w przypadku mniejszego wariantu – większy będzie oczywiście odpowiednio droższy.

 

Smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany 25 lutego 2018 roku podczas Mobile World Congress w Barcelonie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska