Oto rewolucyjna szklanka do whisky i drinków

2018-02-06
Oto rewolucyjna szklanka do whisky i drinków

Jeśli wydaje wam się, że wszystko zostało już wymyślone, jesteście w błędzie. Zobaczcie pomysł na szklankę do whisky dwóch miłośników alkoholu.

Szklanka nazywa się DUO glass. Na razie jej pomysłodawcy - Kegan McDaniel i Roberto Meza - nie zaczęli produkcji, ale to wkrótce się zmieni. Po tym jak szklankę wynaleźli, ogłosili na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy, by odpalić pomysł. Potrzebowali 11 tys. dolarów, mają już 90 tys. Zatem czekamy.

 

Na czym polega wyjątkowość nowej szklanki. Zaskakujących cech ma ona wiele. Po pierwsze, napój w środku nie jest ocieplany dłonią, ponieważ szklanka działa jak termos. Jak sama jej nazwa wskazuje, zbudowana została z dwóch warstw szkła, między nimi jest powietrze. Po drugie, wnętrze szklanki jest wykonane w taki sposób, że znajdują się na ściance pierścienie. To nie tylko zabieg estetyczny, ale również praktyczny. Pierścienie wyznaczają objętość (po 10 ml na każdy). Wreszcie po trzecie, szklanka nie zostawia mokrych śladów na stoliku. To także zasługa podwójnego szkła.

 

W barmańskim świecie bardzo modne są ostatnio nie kostki lodu, ale lodowe kule. Jak przekonują pomysłodawcy, szklanka DUO jest nawet lepsza do takich kul niż zwykłe szklanki do whisky. Za pomysłodawców trzymamy więc kciuki i życzymy im na zdrowie!

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska