Igrzyska w Pjongczangu wystartowały. Zobacz zdjęcia z ceremonii

2018-02-09
Igrzyska w Pjongczangu wystartowały. Zobacz zdjęcia z ceremonii

17 dni będą trwały igrzyska. My mamy nadzieję na medale, więcej medali niż w Soczi. Zobaczcie, jak to wszystko dobrze wyglądało podczas ceremonii otwarcia.

Ceremonia otwarcia igrzysk zimowych nie dorównuje może pod względem spektakularności swojej letniej odpowiedniczce (przypomnijmy, że za oprawę otwarcia w Londynie w 2012 roku odpowiadał reżyser „Trainspotting”, Danny Boyle, z kolei w Rio pieczę nad oprawą artystyczną sprawował twórca „Miasta Boga”, Fernando Meirelles), ale chyba lepiej pozwala poznać lokalną specyfikę regionu, w którym odbywają się zawody.

 

Tak było też podczas zakończonej właśnie w Pjongczangu ceremonii, w której udział wzięli reprezentanci 92 krajów z całego świata. Zaczęło się od przybliżenia koreańskiej historii w swojego rodzaju teatrzyku dziecięcym. Pochód narodowych kadr rozpoczęli przedstawiciele kolebki idei olimpijskiej – Grecy. Następne reprezentacje pojawiały się w kolejności wyznaczonej przez alfabet koreański. W efekcie najpierw zobaczyliśmy sportowców z krajów, które raczej nie słyną z wielkich tradycji w sportach zimowych - Ghany, Nigerii i RPA. Nie zabrakło oczywiście całkiem licznej, 58 osobowej reprezentacji Polski z chorążym Zbigniewem Bródką na czele.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska