Marihuana leczy tych, którzy piją alkohol

2018-02-21
Marihuana leczy tych, którzy piją alkohol

Ludzie, którzy palą, wiedzą doskonale, że łączenie mocnego alkoholu i marihuany to nie jest najlepszy pomysł. Nauka zaleca jednak, by to robić.

Okazuje się, że THC, czyli substancja czynna w marihuanie, pomaga osobom nadużywającym alkoholu. A konkretnie ich wątrobom, czyli organom najbardziej narażonym. Magazyn „Liver International” opublikował badania, z których wynika, że wątroby osób, które palą trawkę są zdrowsze. Uszkodzenia są mniejsza, a marskość wątroby występuje rzadziej.

 

Wniosek naukowców jest dość jednoznaczny. Marihuana w jakimś stopniu chroni wątrobę. THC zapobiega stłuszczeniu alkoholowemu, którego konsekwencją jest stułszczeniowe zapalenie wątroby. Co więcej, naukowcy odkryli, że zioło zapobiega rakowi wątroby i marskości tego największego gruczołu w ludzkim ciele.

 

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 320 tys. osób uzależnionych od alkoholu i nadużywających go. 10 proc. badanych używało konopi. To właśnie ta grupa była relatywnie najzdrowsza, a wątroby jej członków najmniej uszkodzone.

 

Na koniec naukowcy zastrzegli, że wszystko zależy oczywiście od dawek. Zarówno C2H5OH, jak i THC.

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska