Jagermeister drink – jak i z czym go pić?

2018-02-14
Jagermeister drink – jak i z czym go pić?

Drinki, w których główną rolę odgrywa Jagermeister są idealną propozycją dla tych, którzy preferują ziołowe smaki. Słynny niemiecki likier można pić oczywiście bez żadnych „ulepszeń”, jednak zdecydowanie lepiej smakuje w towarzystwie dodatkowych składników.

Jagermeister jest bez wątpienia jednym z najsłynniejszych alkoholi pochodzących z Niemiec. To likier ziołowo-korzenny o słodko-gorzkim smaku, który zawiera 35% alkoholu. Jak zrobić Jagermeister w domu? To akurat może być trudne – oryginalną recepturę otrzymywania opracowano w 1934 roku, a w jej skład wchodzi pięćdziesiąt sześć ziół i przypraw korzennych z całego świata. Wśród nich znajdują się między innymi: tymianek, rumianek, drzewo sandałowe, szafran, imbir, szafran, rozmaryn, borówka, bazylia, pietruszka i cynamon. Nawet jeśli znalibyśmy dokładne proporcje wymienionych składników, musielibyśmy uzbroić się w cierpliwość – okres ich macerowania wynosi bowiem około półtora roku.

 

Jagermeister – jak pić?

Ten likier ziołowy można oczywiście pić bez żadnych dodatków. Jagermeister to digestif – czyli drink, który należy wypić po spożytym posiłku, ponieważ wspomaga trawienie. Należy jednak pamiętać o tym, że tego typu alkohol najlepiej smakuje bardzo dobrze schłodzony. Można go też oczywiście wykorzystać jako bazę do różnego rodzaju drinków.

 

Jagermeister – z czym pić?

Niemiecki likier idealnie sprawdza się jako jeden ze składników drinków – zarówno tych prostych, jak i bardziej skomplikowanych. Jedna z najpopularniejszych i najczęściej spotykanych konfiguracji to po prostu Jagermeister z Red Bullem – w tym przypadku należy odpowiednią ilość likieru (ta zależy od naszych preferencji i tego, czy wolimy słabsze, czy mocniejsze drinki) wymieszać z popularnym napojem energetycznym, a całość podajemy oczywiście z kilkoma kostkami lodu. Innym popularnym rozwiązaniem jest tak zwana Jager Cola – w tym przypadku Red Bulla należy zastąpić Coca-Colą lub Pepsi.

 

Można oczywiście pokusić się o nieco bardziej skomplikowane rozwiązania. Jednym z nich jest drink, który nosi nazwę „Od zmierzchu do świtu”. Aby go przygotować, potrzebujemy kilku składników. Są to:

 

– sok grejpfrutowy (150 ml)

– wódka (50 ml)

– syrop (nie likier!) blue curacao (20 ml)

– Jagermeister (30 ml)

 

Proces przygotowania jest dość prosty i wygląda następująco: sok grejpfrutowy i wódkę mieszamy w shakerze, a następnie jego zawartość przelewamy do wysokiej szklanki. Kolejnym krokiem jest dodanie syropu blue curacao, który powinien opaść na dno. Na koniec delikatnie wlewamy Jagermeistera i dzięki temu nasz drink jest gotowy.

 

Wykorzystując Jagermeistera można stworzyć jeszcze jeden ciekawie wyglądający drink o nazwie „California Surfer”. Proces jego przygotowywania wygląda następująco:

 

– do shakera wrzuć parę kostek lodu,

– wlej 50 ml Jagermeister,

– wlej 50 ml likieru Malibu,

– wlej 150 ml soku ananasowego,

– wstrząśnij,

– do szklanki typu highball wrzuć parę kostek lodu,

– przelej mieszankę,

– dołącz słomkę.

 

Jagermeister – gdzie kupić?

Jeśli chodzi o kieliszki do Jagermeistera, to dużej filozofii tu nie ma – są identyczne jak te, z których pijemy wódkę. Jeśli zależy nam na kieliszkach z logiem Jagermeistera, musimy być czujni i śledzić sklepowe wyprzedaże – czasem w Tesco, Carrefourze lub Kauflandzie możemy się natknąć na promocyjne zestawy, w skład których (oczywiście oprócz butelki o pojemności 0,7 litra) wchodzą właśnie dwa kieliszki.

 

Jagermeister należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek alkoholi na świecie. Charakterystyczne logo z krzyżem i jeleniem często pojawia się na plakatach promujących trasy koncertowe – tak było chociażby w przypadku trasy zespołu Motley Crue w 2005 roku. Jagermeister stale współpracuje również ze Slayerem – gitarzysta Kerry King ofiarowuje przed koncertem butelkę Jagermeistera każdemu zespołowi, z którym występuje.

 

foto: Meldarion Quesse / flickr

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska