Testujemy nowe douszne Sennheisery

2018-02-26
Testujemy nowe douszne Sennheisery

Tym razem posłuchaliśmy muzyki w nieco innym wydaniu, bo audiofilskim i osobistym. Testowaliśmy nowe minimalistyczne słuchawki Sennheisera.

Dokanałowe słuchawki IE 80 S zostały pokazane w 2017 roku. To zabawki dla nieco bardziej wymagających miłośników muzyki. Którzy na dodatek są nieco lepiej sytuowani.

 

Nowy model powstał w oparciu o urządzenia IE 80, które sam producent uważa za jedne z najlepszych słuchawek dousznych w swojej ofercie. Na podstawie doświadczeń z profesjonalnymi systemami odsłuchu dźwięku wykonano kolejny krok. Efektem są właśnie IE 80 S, przekazujące najbardziej subtelne szczegóły brzmienia. Stylistycznie projekt wzorowany był na słuchawkach high-endowych firmy.

 

 

Za klarowność brzmienia odpowiada system przetwornika dynamicznego wyposażony w silne magnesy neodymowe. Używając słuchawek można dopasować właściwości brzmieniowe i dokonać zmian charakterystyki zgodnie z własnymi upodobaniami. Liczy się nie tylko dźwięk, ale i wygoda. Zestaw zawiera zestaw adapterów dousznych, między innymi wkładki zrobione z pianki Comply z pamięcią kształtu, a także wkładki standardowe oraz silikonowe.

 

Pasywne tłumienie szumów zewnętrznych w przypadku nowych słuchawek sięga aż 26 dB. Tłumacząc na język laików: można słuchać muzyki w doskonałej jakość także, gdy na zewnątrz jest głośno.

 

A co z trwałością? IE 80 S zostały zaprojektowane tak, by – wedle zapewnień Sennheisera – przetrwać bez problemu. Są solidnie wykonane, forma to w nich nie wszystko, liczy się także funkcjonalność. Elementy ze stali nierdzewnej dodatkowo wzmacniają konstrukcję delikatnych wydawałoby się urządzeń.

 

Przewód jest wymienny, dzięki czemu słuchawki można podłączyć do różnych źródeł dźwięku. Są z nimi dostarczane opcjonalne pałąki nauszne, ale to już wymaga dopłaty. Model IE 80 S ma też w standardowym wyposażeniu pokrowiec ochronny służący do przechowywania słuchawek oraz akcesoriów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska