Sposób na randkowy sukces: bądź staromodny

2018-03-02
Sposób na randkowy sukces: bądź staromodny

Kto powiedział, że czas dżentelmenów minął? On nadchodzi!

Umawianie się na randki przez Messengera, emocjonalny dystans, rezygnowanie z płacenia za wspólną kolację, nieprzepuszczanie w drzwiach, traktowanie randki jak spotkanie z koleżanką, a nie jako romantyczne spotkanie. Zwłaszcza młodzieży wydaje się, że tak musi być. Wszelkie staromodne historie, pachnące naftaliną i będące z poprzedniego wieku, są nie na miejscu, beznadziejne i w ogóle fe.

No cóż, młodzieży (ta młodsza i ta starsza), nic bardziej błędnego. Badania wskazują, że serca kobiet wciąż są romantyczne, gorące i wypełnia je miłość, a nie Snapchat, heheszki, xD i robienie sobie ze wszystkiego jaj. Krótko mówiąc, kobiety, zarówno te młodsze, jak i starsze, chcą być adorowane w jak najbardziej staromodny sposób.

Romantycy w cenie

Dwa przykłady. Jedna ze stron do randkowania (są ich dziś dziesiątki), zbadała, jakie frazy powodują wzrost zainteresowania kobiet mężczyznami. Okazało się, że faceci, którzy na swoich profilach mają pewne słowa/wyrażenia, są wybierani znacznie częściej. Te słowa to m.in. „beznadziejny romantyk” (38 proc.), „staromodny” (16 proc.), „kwiaty” (52 proc.). Użytkowniczki Zoosk zostały zapytane, czy wolą romans w starym stylu, czy taki nowoczesny (bez opisu, co miałoby to znaczyć). 82 proc. stwierdziło, że zdecydowanie w starym stylu.

To nie wszystko. Z badań Askmen.com wynika, że kobiety w każdym wieku są bardzo tradycyjne, jeśli zapytać je, jak można je zdobyć na randce. Wymieniają kulturę osobistą, przepuszczanie w drzwiach, kwiaty, płacenie za randkę przez mężczyznę, elegancki ubiór, ogolenie się i specjalne zadbanie na ten wieczór, jako bardzo dla nich ważne.

Jak na filmie

A jak wygląda randka marzeń? Ale taka do zapamiętania na całe życie? No cóż, będziecie w szoku, bo to po prostu przeniesienie w real romantycznej komedii! Randka marzeń to „przytulanie się przed kominkiem” (58 proc.), „kolacja ze świecami” (45 proc.), „piknik w parku (43 proc.).

Kobiety uwielbiają, kiedy partnerzy „przepuszczają je w drzwiach” (95 proc.), „publicznie okazują uczucie” (93 proc.) i „płacą rachunek za randkę” (82 proc.).

A zatem, recepta jest prosta, chcecie wygrać, zapytajcie o randkowe rady ojców. Albo jeszcze lepiej: dziadków.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska