Kolekcjonerskie szachy z „Władcy Pierścieni”

2018-03-05
Kolekcjonerskie szachy z „Władcy Pierścieni”

Filmy Petera Jacksona o Śródziemiu odniosły gigantyczny sukces. Nic dziwnego, że rzesza fanów chce gadżetów związanych z produkcjami. Powstają więc, w tym takie wyjątkowe, jak zestaw szachów.

 Zestaw „Władca Pierścieni” został niedawno wprowadzony na rynek. Szachownica pokazuje mapę Śródziemia zawierającą obrazy najbardziej zapadających w pamięć postaci i scen, które większość z nas zna i kocha.

Szachy składają się z 32 figurek, z których każda przedstawia miniaturową rzeźbę któregoś z bohaterów filmu. Ekskluzywny zestaw do gry w szachy powstał w limitowanej edycji, został zaprojektowany przez Noble Collection i jest produktem na oficjalnej licencji Warner Bros.

Plansza ma wymiary 40 na 40 cm, a jej wysokość to 10 cm. Została wykonana z pleksi i porcelany. Zestaw kosztuje ok. 500 dolarów (ok. 1700 zł). Pytanie, czy nabywcy będą grać, czy jedynie oglądać kolekcjonerski gadżet pozostaje otwarte.

"Władca pierścieni" to kolejna seria, obok "Harry'ego Pottera", czy "Gwiezdnych wojen", która doczekała się fanów gotowych płacić naprawdę dużo za przedmioty związane z filmem i nim inspirowane. O klasowych gadżetach z "Gwiezdnych wojen" przeczytacie tutaj.  

Z kolei tutaj dowiecie się wszystkiego o zegarze z "Harry'ego Pottera".

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska