360-stopniowa huśtawka wyższa niż dom!

360-stopniowa huśtawka wyższa niż dom!

Podobno każdy mężczyzna przez całe życie pozostaje w jakiejś części małym chłopcem. Jeśli to prawda, to każdy facet chciałby mieć taki wynalazek w swoim ogródku.

Colin Furze to gość, który zdobył sławę na YouTube dzięki realizacji swoich niecodziennych pomysłów. Do osiągnięć kreatywnego Brytyjczyka należy między innymi skonstruowanie najszybszego na świecie wózka zakupowego (ten środek transportu znany głównie z amerykańskich supermarketów w zmodyfikowanej przez Colina wersji osiągnął prędkość ponad 115 km/h). Furze jest także konstruktorem najszybszego wózka dziecięcego, który może rozpędzić się do ok. 80 km/h.

 

Widać, że szalony naukowiec do końca nie wydoroślał i najdobitniej świadczy o tym jego najnowszy wynalazek - Furze postanowił wybudować w swoim ogrodzie ogromną huśtawkę, na której można wykonywać 360-stopniowe obroty. Wynalazki Colina zazwyczaj są, delikatnie mówiąc, dość niebezpieczne w użytkowaniu i nie inaczej jest tym razem - jeśli szalony naukowiec nie utrzymałby się na huśtawce przy jej maksymalnym wychyleniu do góry, z pewnością nie skończyłoby się to dla niego dobrze. Jego wynalazek jest bowiem pozbawiony jakichkolwiek zabezpieczeń. Być może jest to celowy zabieg - skoro dzieci w swoich zabawach nie przejmują się bezpieczeństwem, to czemu mieliby to robić dorośli?

 

 

Dzięki obrotowej huśtawce można się wnieść na wysokość ponad 9 metrów. To nie pierwszy raz, kiedy Colin wzbija się w powietrze dzięki swojemu wynalazkowi - w przeszłości udało mu się skonstruować latający rower, który utrzymywał się nad ziemią dzięki dwóm dużym śmigłom. Cóż, Colinowi gratulujemy inwencji i uporu - mamy nadzieję, że szalony naukowiec nie zrobi sobie krzywdy podczas testowania któregoś ze swoich wynalazków!

 

foto: youtube.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska