Coca-Cola zrobi napój alkoholowy: piekło zamarzło

2018-03-08
Coca-Cola zrobi napój alkoholowy: piekło zamarzło

Po raz pierwszy w swojej ponad 130-letniej historii Coca-Cola wypuści na rynek napój alkoholowy. Ale to nie pierwszy przypadek, kiedy dzieje się coś, co wydawało się nie do pomyślenia.

Coca-Cola ma ponad 130 lat. Na rynek trafiła w 1886 roku, a marka została zarejestrowana w 1893 roku. Dziś koncern jest obecny na niemal wszystkich rynkach świata.

Dotąd firma opierała się kuszącej perspektywie wejścia na rynek alkoholowy. Coca-Cola nigdy w swojej historii nie wyprodukowała nic zawierającego C2H5OH. Przyszła pora, by to zmienić. Rosnący rynek „alkopopów” - zawierających niewielki procent alkoholu napojów w puszkach będących alternatywą dla piwa – zachęcił japoński oddział giganta do wypuszczenia chūhai. To mieszanka alkoholu i smakowej wody gazowanej. Chūhai będzie miało różne smaki – kiwi, waniliowy, winogronowy i inne.

Kiedy w Polsce?

Szanse na to, by napój wyszedł poza Japonię, są na razie niewielkie. Centrala koncernu (siedziba: Atlanta) milczy na temat planów odpalenia podobnych przedsięwzięć na innych rynkach. No ale jeśli wyłom został zrobiony, to kto wie.

Piekło zamarzło? No cóż, zamarzało już niejednokrotnie. Historia zna wiele przykładów firm, które zarzekały się, że czegoś nigdy nie zrobią, a potem to robiły. Świat się przyzwyczajał i z czasem akceptował zmiany (lub je odrzucał).

Porsche obiecywało, że nigdy przenigdy nie wyprodukuje samochodu z silnikiem Diesla. Kto jeszcze pamięta te czasy. Dziś takie modele jak Cayenne i Macan są zasilane przez jednostki wysokoprężne i nikt nie robi z tego powodu scen.

Bezmięsny Mac

Hamburger raczej kojarzy się większości konsumentów z kawałkiem wołowiny w bułce, a fast food z McDonald’sem. I właśnie ta sieć przełamała przyzwyczajenie w odpowiedzi na postulaty wegan i wegetarian. McVegan to całkowicie bezmięsny posiłek, z kotletem sojowym i wegańskim bekonem.

Zresztą wymagania wegan doceniają i inni. Producenci alkoholi coraz częściej zmieniają receptury istniejące od dziesiątek i więcej lat. Ostatnim przykładem jest Bailey’s, irlandzki likier ze śmietanki i whiskey. Wprowadzona będzie wkrótce wersja, w której śmietankę zastępuje śmietanka migdałowa.

Na koniec PLAYBOY. Przez jakiś czas amerykańska wersja magazynu ukazywała się bez rozbieranych zdjęć kobiet. Co prawda wycofano się z tego pomysłu, ale jednak: to co wydawało się nie do pomyślenia, stało się.

Teraz zastanawiamy się nawet, czy bardziej szokująca jest alkoholowy napój Coca-Coli, czy ten ostatni przykład...

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska