„Co tam? Jak Ci mija dzień?”. Panowie, prosimy – nie podrywajcie w ten sposób

2018-03-08
„Co tam? Jak Ci mija dzień?”. Panowie, prosimy – nie podrywajcie w ten sposób

Ręka do góry, kto z nas nie ma wśród swoich znajomych pary, która poznała się przez Internet? Flirtowanie poprzez media społecznościowe stało się czymś powszechnym. W dobie nieustannego braku czasu napisanie krótkiej wiadomości nie wymaga zbyt wiele poświęcenia. Jednak przez to, że robią to prawie wszyscy, nasze skrzynki uginają się od wyświechtanych zaczepek w stylu „jak się masz?”. A to zdecydowanie obniża szansę na sukces.

Drodzy panowie, jeśli już decydujecie się na zaczepienie nas w wirtualnym świecie, to musicie wiedzieć, że macie coraz bardziej pod górkę. Wasza konkurencja nie śpi, dlatego musicie trochę się wysilić.

Nie poeta, ale i nie analfabeta

Nie oczekujemy od was wierszy na miarę Cypriana Kamila Norwida, ale też nie pytajcie jak mija wtorek, ani co właśnie robimy. Na takie wiadomości po prostu nie chce się odpisywać. Prędzej uwagę przyciągnie pytanie, dlaczego nie lubimy zupy pieczarkowej ;) Dziewczyna uśmiechnie się do telefonu i w pierwszej chwili pomyśli „co za cymbał”, ale jeśli ma poczucie humoru, to za chwilę odpisze cokolwiek, aby dociąć internetowemu śmieszkowi. I pierwsza furtka otwarta.
Skomentowanie zdjęcia to ryzykowny sposób, bo widzi to nie tylko wasza wybranka, ale również jej znajomi. Większość z nas raczej usuwa niesmaczne zaczepki pod zdjęciami, a hasła typu: „Piękna”, „Super fotka”, „Wow” nie wywołują u nas szybszego bicia serca. Lubimy komplementy, ale te bardziej wyszukane.

Nić porozumienia

Legenda miejska głosi, że w Stanach Zjednoczonych wystarczy podejść do dziewczyny w barze i rzucić „Nice shoes, do you wanna f*ck?”. Kontrowersyjne, ale mocne. Podejrzewam, że większość z kobiet słysząc to dałaby facetowi w twarz, ale… przynajmniej byłaby to jakaś reakcja. Oczywiście nie radzimy próbować tej metody, chcemy jedynie zasygnalizować, że trzeba stawiać na kreatywność.
Poszukajcie wspólnych mianowników. My kobiety lubimy pochwalić się, gdzie byłyśmy na wakacjach lub jaka książka nas ostatnio zaintrygowała. Jeśli dostrzeżecie na naszych profilach coś, o czym możemy wspólnie porozmawiać, to śmiało zacznijcie temat.

 

Klaudia Stabach

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska