FIFA 17 - zapowiedź rozgrywki i odświeżony Ultimate Team

FIFA 17 - zapowiedź rozgrywki i odświeżony Ultimate Team

Do premiery najnowszej odsłony gry piłkarskiej autorstwa EA Sports został niewiele ponad miesiąc. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać rozgrywka oraz jakie zmiany czekają popularny wśród graczy sieciowych tryb Ultimate Team.

Do premiery coraz bliżej (została zaplanowana na 29 września 2016 roku), więc Kanadyjczycy z EA Sports podgrzewają atmosferę i ujawniają kolejne informacje na temat swojego produktu. Na tegorocznej edycji targów Gamescom w Kolonii światło dzienne ujrzał trailer FIFY 17 (w poprzednim pojawił się Robert Lewandowski) wygenerowany na silniku gry, którym od tej edycji jest Frostbite, znany chociażby z serii Battlefield. Zastąpił on silnik o nazwie Ignite. W zapowiedzi możemy usłyszeć utwór Song 2 w wykonaniu grupy Blur, który wielu graczom jest doskonale znany - pojawił się już w grze FIFA 98: Road To World Cup.

 

 

Chociaż w zapowiedzi powyżej widzimy animację wygenerowaną przez silnik gry, niewiele mówi ona o tym, jak będzie wyglądać mechanika samej gry podczas meczu. Na szczęście do sieci trafił także zapis rozgrywki - został rozegrany mecz pomiędzy Borussią Dortmund a Bayernem Monachium, a jednym z graczy był pomocnik BVB Marco Reus, który znalazł się na okładce FIFY 17.

 

 

Producenci gry zdradzili także, jak w nadchodzącej edycji będzie prezentował się tryb Ultimate Team, który dla wielu graczy jest głównym impulsem do kupienia gry. Jedną z najważniejszych nowości będzie Squad Building, w którym gracze będą musieli złożyć drużynę według różnych wytycznych, takich jak odpowiedni poziom zgrania czy też określona ilość piłkarzy danej ligi lub narodowości. Kolejna nowość to FUT Champions - w tygodniu będą organizowane eliminacje do specjalnych, weekendowych turniejów, w których gracze będą mogli wygrać specjalne karty piłkarzy oraz monety do wykorzystania w grze.

 

Dzięki wprowadzeniu nowego silnika oraz trybów gry nowa odsłona FIFY z pewnością będzie mocno różniła się od poprzedniczki. Czy będzie to zmiana na lepsze? Tego dowiemy się już pod koniec września.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska