2018-03-21
10 komplementów, które działają zawsze

Komplementowanie kobiety, którą się interesujesz czasami bywa trudne. Nie chcesz, żeby twoje komplementy brzmiały banalnie. Z drugiej strony, chcesz mieć pewność, że komplementy zostaną odebrane jako szczere. Co robić?

Cała sztuka polega na skupieniu się na mniej oczywistych cechach pochwały. Komplementy takie jak „jesteś najpiękniejszą dziewczyną na świecie” są zbyt ogólne, a przez to niewiarygodne. Bądź bardziej kreatywny. Przygotowaliśmy 10 najlepszych komplementów, którym kobiety (większość z nich) nie mogą się oprzeć. Tylko nie strzelaj z nich jak z automatu, to słowa raczej na którąś z kolei, a nie pierwszą randkę.

1. „Jesteś zabawna”

Wiele kobiet wierzy w mit, że nie są śmieszne. Czasami zdarza się, że mężczyźni są tak zaabsorbowani koniecznością bycia „zabawnymi”, że pozostają głusi na kobiece próby, by było tak samo. Konkurujemy z kobietami, nie pozwalamy im rozwinąć skrzydeł. A wiele z nich się z tego powodu wycofuje.

Komplementując jej poczucie humoru, pokazujesz, że nie jesteś seksistowskim idiotą, który uważa, że kobieta nie jest w stanie wywołać bólu brzucha ze śmiechu. Plus dajesz do zrozumienia, że cenisz jej inteligencję. Powiedzenie jej, że uważasz ją za zabawną, zwykle najlepiej działa w połączenie ze śmiechem z jej dowcipów lub tekstów. Ale możesz wzmocnić przekaz dodając przy okazji: „Jesteś przezabawna”.

2. „Zawsze dużo się od ciebie uczę”

Nie ma znaczenia, czy twoja partnerka jest bardzo inteligentna, czy po prostu inteligentna, daj jej znać, że cenisz jej opinie i dowiadujesz się od niej ciekawych rzeczy. Zastanów się dokładnie, czego dokładnie mogłeś się od niej nauczyć. Powiedz ten komplement tak, by był autentyczny. „Ufam twojej opinii o książkach/zdrowiu/filmie”. „Polegam na twoim guście”.

3. „Masz bardzo ładne oczy/usta/zęby/włosy”

Mówienie kobiecie, że jest piękna, będzie zazwyczaj dobrze odebrane, ale to tak ogólne, że najczęściej nieszczere i puste. Pójdź o krok dalej, wyizoluj jej najlepsze cechy i komplementując właśnie je. Jeśli ma niesamowite, pełne usta, powiedz jej to w nieprzyzwoity sposób! A jeśli ma lśniące białe zęby, będzie wiedziała, że mówiąc o nich, jesteś szczery.

Im bardziej konkretny będzie, tym lepiej, ponieważ pokażesz, że zwracasz uwagę. Staraj się nie komplementować „dziwnych” obszarów, takich jak uszy i stopy, przynajmniej na początku - zabrzmi to tak, jakbyś próbował znaleźć coś, co ci się w niej podoba na siłę! Plus na początku unikaj seksualnych części ciała (piersi i pupy).

4. „Ufam ci bezwarunkowo”

Komplement dla wszystkich facetów w prawdziwych związkach. Schowaj do kieszeni zazdrość, doceń lojalność swojej dziewczyny i pochwalić ją za nią. W końcu, jeśli nie masz faktycznych dowodów na to, że jest flirciarą (lub gorzej: że zdradza), podbudują ją zapewnienia, że uważasz ją za wierną. Kobiety lubią wierność.

5. „Nie jesteś jak wszyscy inni”

Uwaga: To nie jest to samo, co powiedzenie „nie jesteś jak inne dziewczyny”. Taki komplement oznacza ogromne kłopoty, jest podszyty seksizmem i raczej nie zostanie dobrze przyjęty przez szanujące się kobiety. „Nie jesteś jak inne dziewczyny” zawiera założenie, że bycie jak większość dziewczyn jest zła rzeczą, ponieważ dziewczyny są beznadziejne. Jednak „nie jesteś jak wszyscy” jest dobrą pochwałą. Usprawiedliwia dziwactwa, dodaje otuchy i wzmacnia poczucie wyjątkowości związku.

6. „Jesteś dobra w tym, co robisz”

Niezależnie od tego, co robi twoja dziewczyna, jeśli chodzi o karierę, czy hobby, to chce zostać doceniona ze względu na swoje umiejętności i talent. Zwróć uwagę na szczegóły. Nie ma sensu komplementowanie jej umiejętności pracy w banku od 9.00 do 17.00, bo wiadomo, że to nudne i po prostu ona musi to robić. Doceń jej umiejętności artystyczne, sportowe, towarzyskie, kulinarne, także seksualne.

7. „Jesteś dobrym przyjacielem”

Często komplementujemy lub jesteśmy komplementowani za błahe rzeczy w życiu: głównie ubiór. To będzie dla niej bardziej niż satysfakcjonujące, gdy powiesz coś ważnego. Słowa „jesteś dobrym przyjacielem” dotkną sedna tego, za jaką osobę ją masz. Gwarantujemy, że będzie poruszona twoją uczuciowością.

8. „Jesteś sexy”

Prostota broni się sama. Nie prostactwo, zatem zachowaj ten komplement na nastą randkę. Kobiety uwielbiają być uznawane za atrakcyjne i pożądane fizycznie. „Jesteś taka seksowna” jest najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem, żeby to wyrazić.

9. „Wspaniale dzisiaj wyglądasz”

Komplementowanie kobiecego wyglądu jest sprawą delikatną. Jeśli będziesz natrętny, kiedy ubrała się wystrzałowo, może uznać, że na co dzień nie robi na tobie wrażenia. I odwrotnie, jeśli pochwalisz jej domową naturalność, może to potraktować jako dezaprobatę dla swoich wysiłków, kiedy gdzieś wychodzicie. Zatem komplementy dotyczące wyglądu powinny być ogólne, nigdy szczegółowe.

10. „Uwielbiam spędzać z tobą czas”

Powiedzenie komukolwiek, że lubisz jego towarzystwo, jest najprostszym i najlepszym komplementem na ziemi. Każdy lubi słyszeć, że jest lubiany. Większość lubi, gdy ludzie chcą z nim przebywać. Poważniejsze relacje zaczynają czasami trącić znużeniem. Wówczas partnerka może poczuć, że jest tą osobą, z którą nie chce się już dłużej przebywać. Wyprowadzenie jej z błędu na pewno okaże się przyjemne. A o to przecież chodzi w komplemencie, prawda?

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska