Premiera gry „Deus Ex: Rozłam ludzkości” już za tydzień

Premiera gry „Deus Ex: Rozłam ludzkości” już za tydzień

Niespełna tydzień dzieli graczy od premiery najnowszej części kultowej gry „Deus Ex”. Jak zwykle w wypadku tej serii, gracze mogą się nastawić na rozrywkę na najwyższym poziomie.

Pierwsza część Deus Ex ukazała się w 2000 roku i wywołała burzę. Była idealnym kompromisem pomiędzy strzelanką FPP, a grą fabularną wymagającą myślenia i bystrego reagowania. Graczom spodobała się rozwinięta i zaskakująca fabuła oraz cyberpunkowy świat, w którym poruszał się główny bohater gry JC Denton. Nic dziwnego – gra była dziełem znanego w branży dewelopera Warrena Spectora, który zaczynał od stołowych gier fabularnych, a następnie dał światu słynną serię System Shock i miał udział w powstawaniu kultowej skradanki Thief: The Dark Project. Mówi się zresztą, że to właśnie Deus Ex było opus magnum znanego dewelopera.

 

 

Tyle historii. Za najnowszą odsłonę gry wcale nie będzie odpowiadał Spector, ale kanadyjski oddział firmy Eidos. Co oczywiście nie znaczy, że gracze pamiętający „jedynkę” powinni obniżyć swoje oczekiwania. To samo studio było odpowiedzialne za trzecią część cyklu zatytułowaną Deus Ex: Bunt ludzkości, która odniosła podobny sukces jak wszystkie inne odcinki.

 

Akcja Rozłamu ludzkości rozgrywa się w 2029 roku, dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części. Po niesławnej awarii biowszczepów „ulepszeni” ludzie zaatakowali tych, którzy nie poddali się modyfikacjom. Rosną społeczne nierówności, a policja zaczyna w niebezpieczny sposób nadużywać swojej władzy. Zadaniem gracza będzie wcielenie się w agenta Adama Jensena, który jednocześnie znajduje się po obu stronach barykady – współpracuje zarówno z Interpolem, jak i nieoficjalną grupą hakerów Juggernaut Collective.

 

 

Gra będzie mniej więcej tym samym, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie części. Twórcy przewidzieli dwie odrębne „ścieżki” gry – jedną nastawioną na akcję, a drugą na szpiegostwo i cichą eliminację wrogów. Co oczywiście nie znaczy, że te „ścieżki” nie będą mogły się przenikać. Właśnie na tym polegała przecież duża część uroku Deus Ex.

 

Cóż, wszystko wskazuje na to, że szybuje się kolejny po No Man's Sky wakacyjny hit w klimatach science fiction.

 

 

Gra ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także komputerach PC w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska