PLAYBOY opuszcza Facebooka

2018-03-28
PLAYBOY opuszcza Facebooka

W reakcji na skandal związany z udostępnianiem danych swoich użytkowników przez Facebooka, amerykański PLAYBOY zdecydował się opuścić tę największą na świecie platformę społecznościową i skasował swój profil.

Wielka afera zaczęła się kilka tygodni temu. Wyszło na jaw, że Facebook umożliwił pracownikom firmy Cambridge Analytica – która pracowała przy kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa – wykorzystanie danych zebranych od 50 milionów użytkowników. Bez ich zgody. Cambridge Analytica na podstawie danych z Facebooka trafiała z konkretnym przekazem do konkretnych osób, skłaniając ich do głosowania na obecnego prezydenta. 

W reakcji na te wiadomości Facebooka zalała fala krytyki. Akcje społecznościowego giganta gwałtownie spadły, a Federalna Komisja Handlu wszczęła w sprawie firmy śledztwo. Kolejne firmy dystansują się od Facebooka, pomimo przeprosin i obietnic prezesa Marka Zuckerberga, że ochrona prywatności użytkowników będzie największym priorytetem.

Bunt przeciwko Facebookowi

Do firm, które zrezygnowały z profili na Facebooku – m.in. Tesli, Space X, Mozilli, Sonosa, Commerzbanku – dołączył właśnie amerykański PLAYBOY. Decyzję o skasowaniu profilu podjął obecny szef firmy (dyrektor kreatywny) Cooper Hefner uzasadniając ją tym, że "polityka Facebooka stoi w najgłębszej opozycji do naszych wartości".

Oświadczenie zamieszczono na Instagramie (który - nota bene - należy do Facebooka):

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska