Najdroższa gitara świata

Najdroższa gitara świata

Firma Fender stworzyła prawdopodobnie najbardziej luksusową gitarę na świecie. Zobaczcie jedynego w swoim rodzaju Stratocastera inkrustowanego złotem i diamentami!

Zacznijmy od wyjaśnienia dla nieuświadomionych: Fender Stratocaster od dekad uchodzi za gitarę kultową. Marzą o nim wszyscy dopiero na poważnie zaczynający swoją przygodę z instrumentem. W potocznej wyobraźni jest on natomiast archetypową gitarą elektryczną – pierwszym (może po Stonesach) wizualnym skojarzeniem z muzyką rockową. Stratocastery są sygnowane m.in. przez Erica Claptona, Davida Gilmoura, Marka Knopflera czy Yngwie Malmsteena.

 

 

Cóż, niektórym najwyraźniej nie wystarczy mieć na własność legendarną gitarę, o której marzyli w dzieciństwie! Zdarza się, że Fender na zamówienie produkuje specjalne modele Stratocastera. Przed wami prawdopodobnie najdroższa i najbardziej luksusowa spośród tych gitar.

 

 

Teraz z innej beczki: kojarzycie jajka Faberge, nazywane też jajkami carskimi? Chodzi o arcydzieła sztuki złotniczej z czasów carów Aleksandra III Romanowa i Mikołaja II. Były to ozdobne jajka wykonywane na zamówienie rosyjskich władców z okazji wielkanocy. Wykonywane ze złota, srebra, kamieni szlachetnych, kości słoniowej i masy perłowej ozdoby nie mają sobie równych pod względem ceny. To jedne z najbardziej drogocennych dzieł sztuki złotniczej jakie kiedykolwiek widział świat.

 

 

Chyba już się domyślacie co ma jedno do drugiego. Główny inżynier Fendera Jurij Szyszkow zaprojektował Stratocastera nawiązującego wyglądem do jednego ze słynnych jaj. Gitara została stworzona w tylko jednym egzemplarzu i choć pewnie nie jest najwygodniejszym instrumentem świata jeśli chodzi o grę, dosłownie opływa złotem i kosztownościami. Luksusowy Stratocaster został ozdobiony ponad trzymetrowym sznurem zrobionym z 18-karatowego złota oraz 550 wysokogatunkowymi diamentami.

 

 

Cóż, nawet jeśli nie pograć, chciałoby się chociaż potrzymać...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska