Męskie modowe wtopy

Męskie modowe wtopy

Wielu mężczyzn nie daje sobie rady z doborem odpowiedniej garderoby. Przed wami lista najczęściej powielanych przez panów błędów, których Wy dzięki niniejszemu artykułowi możecie uniknąć.

Kiedy przychodzi do wyboru ubrań, niezależnie czy to do pracy, czy na jakąś imprezę, większość z nas niema pojęcia co robi. Dodatkowo przeważnie myślimy, że to jak się ubierzemy nie ma większego znaczenia. Jedynie byleby nie wyglądać jak przysłowiowy kloszard. Nasze modowe niewykwalifikowanie często dostrzegają nasze partnerki, wtedy chcąc nie chcąc, musimy się poddać ich dyktatowi. One też nie są nieomylne, ale przeważnie mają trochę większe wyczucie od nas.

 

Mix

 

Mieszanie stylów to chyba najpowszechniejszy błąd, jaki się nam przydarza w obecnych czasach. Wynika on z wielu przyczyn,choć głównie z lenistwa, mężczyznom nie chce się dobierać pod siebie części garderoby. Dodatkowo jest w nas coś takiego, że jeśli uważamy, same poszczególne części ubioru za dobre, to można je ze sobą bez przeszkód łączyć. Otóż przeważnie jest to duży błąd, dzięki któremu wyglądamy zwyczajnie głupio, oraz marnujemy potencjał naszych ubrań. Musimy się nauczyć - albo dobierać odpowiednie rodzaje garderoby do siebie, lub trzymać się w danym momencie jakiegoś konkretnego stylu.

 

Luz

 

Na co dzień fakt, lepiej żyć bez “napinki”. Jednak kiedy chodzi o nasz ubiór luz, ten dosłowny, nie jest już specjalnie w modzie, i to nawet w jakichś specyficznych, alternatywnych środowiskach. Wszystkie te rozciągnięte swetry, koszule z powyciąganymi rękawami, „workowate” spodnie, czynią zazwyczaj nasz wygląd niechlujnym. Starajmy się zatem nosić ubrania chociaż w miarę dopasowane. Wyjątkiem może być tu posada w cyrku, ale o tym może uda nam się porozmawiać innym razem.

 

Krótko

 

Akapit też będzie zwięzły. Dbajmy o odpowiednią długość poszczególnych elementów naszej garderoby. Nie dla przykrótkich nogawek od spodni, które kiedy siadamy odsłaniają nam połowę łydki. Nie dla połączeń zawierających koszulę z krótkim rękawkiem i krawat, niezależnie już jakiej długości. Tutaj odstępstwa od reguły to praca w gastronomi, oraz „fach” chippendala. Striptizerzy w miarę szybko pozbywają się odzienia, zatem u nich większość modowych wpadek aż tak nie razi.

 

Akcesoria

 

Dodatki to być może nie najważniejsza część ubioru, jednak właściwie dobrane potrafią zdziałać cuda. I w drugą stronę, jeśli przedobrzymy z różnego typu gadżetami odzieży nasobnej, możemy wyglądać kuriozalnie nawet przy odpowiednio dobranych ciuchach. Powiedzmy otwarcie, znaczna ilość łańcuszków, bransolet i temu podobnych, pasowała jedynie do stylu Mr. T w latach 80.

 

Kolory

 

Niby kto by się nimi przejmował, a jednak są nie do przecenienia. Kolor, odcień naszej skóry, opalenizna, predysponuje nas czasem do noszenia garderoby w pewnych barwach. Dodatkowo powinniśmy unikać zbyt dużej mieszanki kolorów, aby całość nie wyglądała zbytnio pstrokato. Pstrokacizna jest ciężka do zaakceptowania niezależnie od warunków w jakich przebywamy, nie chcemy przecież żeby od patrzenia na nas kogoś bolały oczy. Ważne również aby uważać z jaskrawymi barwami, jeśli jedziemy w nocy rowerem są jeszcze do zaakceptowania, poza tym powinniśmy je sobie raczej darować.


Nasi drodzy czytelnicy, modowe wpadki można by mnożyć bez końca, przedstawiliśmy wam kilka kluczowych. Ich unikniecie powinno Wam wyjść zdecydowanie na zdrowie. Utarty slogan mówi aby w ubraniu czuć się przede wszystkim komfortowo, jednak powiedzmy sobie otwarcie, nie każdy może sobie pozwolić na nieustanne noszenie szlafroka jak Heff.  

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska