PLAYBOY pobiegł dla polskiej transplantologii

2018-04-12
PLAYBOY pobiegł dla polskiej transplantologii

W Wiśle odbył się 12. Bieg po Nowe Życie. To wydarzenie, które wspiera polską transplantologię. W marszu nordic walking wystartowały 62 sztafety. To rekord Biegu po Nowe Życie. ​Ideę i bieg po raz kolejny wspiera PLAYBOY!​

​W marszu nordic walking wzięły udział osoby po przeszczepach  by pokazać, że dzięki nowym narządom dostały nowe życie. Jak co roku wsparły ich znane osoby ze świata filmu, teatru, sportu i muzyki, dziennikarze oraz przedstawiciele sponsorów. W drużynie PLAYBOYA pobiegli: Karolina Pilarczyk, Ewa Żółtowska (po przeszczepie) i Anna Dylicka.

Gwiazdy na starcie

Na trasie zobaczyliśmy między innymi ambasadora inicjatywy Przemysława Saletę, Izabelę Zwierzyńską, Mariusza Jakusa, Jarosława Kreta, Marcina Mroczka, Rafała Maślaka, Adę Palkę, Rafała Zawieruchę, Dorotę Czaję, Jarosława Jakimowicza, Tomasza Oświecińskiego, Marka Plawgo, Cezarego Trybańskiego,  Mariusza Kałamagę, Odetę Moro, Grzegorza Kotowicza, Artura Siódmiaka, Piotra Gacka, Mariusza Jurasika, Joannę Kuberską, Bartosza Obuchowicza, Martę Kuligowską, Jerzego Mielewskiego i Michała Olszańskiego. 

Wydarzenie promuje nie tylko przeszczepy od żywych dawców. Zachęca także ludzi do noszenia oświadczeń woli będących zgodą na pobranie po śmierci narządów do przeszczepów.

Plawgo, Janczewski, Kowalski - zwycięska drużyna

Na mecie okazało się, że najlepszy czas osiągnęła sztafeta JBB Bałdyga w składzie: Marek Plawgo, Jakub Janczewski, Andrzej Kowalski. 

Dlaczego warto wspierać Bieg po Nowe Życie? To oczywiste. Oddanie narządu, zwłaszcza po śmierci, nic nas nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie. Noszę w portfelu oświadczenie woli, zresztą dostałem je na zeszłorocznym Biegu po Nowe Życie. Nie rozstaję się z nim - opowiada Marek Plawgo.

Grafik Andrzej Pągowski mówi, że pamięta z filmu „Bogowie” taką scenę, gdy rodzina dowiaduje się, że ich bliski umarł i jest pytana o możliwość pobrania narządów. 

To moment, w którym wszyscy możemy być bogami, dać komuś nowe życie. Tymczasem, jak mówią lekarze, ciągle miewamy z tym problem i nadal niestety przeszczepów wykonuje się zbyt mało. Nie wiem, co jest po drugiej stronie, co dzieje się po naszej śmierci, ale jeśli liczą się tam jakieś „punkty”, to warto je zbierać. Myślę, że oddanie swojego narządu czy narządu kogoś bliskiego i uratowanie czyjegoś życia daje bardzo dużo „punktów” - mówi Pągowski, autor nagród rozdanych podczas IV Gali Polskiej Transplantologii Drugie Życie.

Andrzej Haj, Michał Olszański i Wiesław Jędrzejczak nagrodzeni podczas Gali Polskiej Transplantologii

W czasie uroczystości uhonorowano po raz czwarty osoby oraz instytucje, które promują transplantologię w Polsce. W kategorii Sport po transplantacji nagrodę dostał Andrzej Haj, w kategorii Wspieram polską transplantologię nagrodzony został dziennikarz Michał Olszański, w kategorii Media o transplantacji - Super Express, a w kategorii Partner Biegu po Nowe Życie - Santander Consumer Bank. Nagroda została przyznana także w kategorii Osobowość polskiej transplantologii, otrzymał ją konsultant krajowy w dziedzinie hematologii prof. Wiesław Jędrzejczak, który jako pierwszy w Polsce dokonał udanych przeszczepów szpiku kostnego. 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska