Z tą aplikacją nigdy nie będziesz się nudzić – Facebook Local wkracza do Polski

2018-04-19
Z tą aplikacją nigdy nie będziesz się nudzić – Facebook Local wkracza do Polski

Gigant społecznościowy rozszerza swoją działalność na kolejnym polu – tym razem znacząco zagrażając zwłaszcza tym aplikacjom, które służą jako przewodniki gastronomiczne i turystyczne.

Jeśli afera związana z firmą Cambridge Analytica i będąca jej pokłosiem akcja #deletefacebook nie przekonała cię do usunięcia konta w najpopularniejszym serwisie społecznościowym na świecie i nadal z niego korzystasz, to najnowsza aplikacja Local powinna cię zainteresować. Zwłaszcza w sytuacji, gdy masz problem z wymyśleniem planów na sobotni wieczór.

Jak najkrócej opisać, czym jest Local? Cóż, aplikacja to na dobrą sprawę coś podobnego do zakładki Wydarzenia z Facebooka – z tym, że o wiele bardziej rozbudowana. Jej podstawową funkcjonalnością jest informowanie o odbywających się w naszej okolicy imprezach, w których albo biorą udział nasi znajomi, albo cieszą się sporym zainteresowaniem. Zostały one pogrupowane w kilkunastu różnych kategoriach – możemy przebierać między innymi zarówno w spotkaniach literackich, koncertach, jak i turniejach gier planszowych.

Na tym jednak funkcje aplikacji się nie kończą. Local ma bowiem ambicje, aby poważnie zagrozić takim programom, jak Zomato czy też TripAdvisor. Local informuje bowiem także o znajdujących się w pobliżu restauracjach, kawiarniach oraz różnego rodzaju atrakcjach turystycznych. Oczywiście sami też możemy pisać recenzje i rekomendować znajomym wybrane miejsca.

Czy aplikacja jest w stanie odnieść sukces i poważnie zagrozić np. TripAdvisor? Jeśli chodzi o spełnianie funkcji przewodnika po odwiedzanym przez nas mieście, to chyba nie – a przynajmniej nie w tej chwili. Co innego w kwestii bieżących wydarzeń – biorąc pod uwagę, że informacja o niemal każdym evencie jest zamieszczana na Facebooku, to apka może być niezwykle przydatna w organizowaniu wolnego czasu.Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska