Maratony w Europie – przewodnik po najpopularniejszych maratonach i półmaratonach Europy

2018-04-24
Maratony w Europie – przewodnik po najpopularniejszych maratonach i półmaratonach Europy

„Jeśli chcesz biegać – przebiegnij kilometr. Jeśli chcesz zmienić swoje życie – przebiegnij maraton”, powiedział kiedyś legendarny czeski biegacz długodystansowy Emil Zátopek. Jeśli zdecydowałeś/aś się już na maraton, masz szczęście, ponieważ Europa jest świetnym kontynentem do biegania! Od malowniczych wiosek na Krecie, imprez z dużą ilością wina w tle w Chorwacji, po wyścigi w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Oto zestawienie 40 popularnych europejskich półmaratonów i maratonów.

Opłaty rejestracyjne – ile kosztuje udział w maratonie?

Udział w maratonie to nie tylko przygoda, ale też spory wydatek. I mówimy tu nie tylko o kosztach transportu czy noclegu, sprzęcie, czy wyżywieniu, ale o samej opłacie rejestracyjnej, która, jak w przypadku biegu w Paryżu, może sięgnąć nawet 499 zł. Drogi jest też ten z norweskiego Tromsø, czy szwajcarskiej Lucerny (oba 486 zł). Do najtańszych na naszej liście należy PZU Maraton Warszawskie (rejestracja możliwa już za 150 zł), maraton ateński (189 zł), na trasie, od której ten rodzaj biegu wziął swoją nazwę, czy Koszycki (210 zł).

Zasady rejestracji – jak zapisać się na maraton?

Rejestracja na najbliższe wydarzenie nie zawsze jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. W przypadku największych biegów, aby zapewnić sobie miejsce na linii startu, będziesz uczestniczyć w loterii. Wiele biegów zwiększa ceny rejestracyjne w zależności od tego, ile czasu pozostało do wydarzenia lub od liczby rejestracji. Jeśli chcesz zdobyć miejsce w najlepszej cenie, zalecamy rozpoczęcie sprawdzania oficjalnych stron biegów co najmniej na rok przed wydarzeniem.

Metodologia

Dane do analizy ShopAlike zostały zaczerpnięte z oficjalnych stron internetowych wydarzeń. W zestawieniu uwzględniono ceny w walutach lokalnych przeliczone na złote według kursu z dnia 6.04.2018 na www.xe.com. Niektóre biegi mają elastyczne ceny w zależności od czasu pozostającego do  wydarzenia lub liczby rejestracji. Aby ułatwić porównanie cen, wymieniliśmy najwyższą cenę wstępnej rezerwacji dla wszystkich serii.

Więcej informacji i ciekawostek o maratonach na stronie projektu www.ShopAlike.pl

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska