Broda - jeszcze trendy czy już passe?

Broda - jeszcze trendy czy już passe?

Broda jest sexy! Jeśli o tym nie wiesz, zapuść brodę i idź na podryw! Szybko przekonasz sie, że będzie łatwiej, niż bez niej. Dlaczego? Męski zarost jeszcze kilka lat temu nie budziła takiego zainteresowania, obecnie ten temat zajmuje już nie tylko groomerów.

Panie pracujące w cyrku zawsze chcą być na bieżąco, co do trendów związanych z brodą, ale obecnie również partnerki brodaczy chcą, aby ich mężczyźni odpowiednio dbali i stylizowali posiadany zarost. Jak to jest obecnie z tą brodą? Powinniśmy ją jeszcze pielęgnować i zapuszczać, czy może dać sobie spokój i zgolić? Na przestrzeni historii “moda” na brodę ulegała wielu zmianom. Zresztą słowo moda nie jest tutaj najbardziej trafne, bowiem ten charakterystyczny rodzaj zarostu w przeszłości był na przykład atrybutem przypisywanym władzy. Nawet obecnie niektóre grupy wyznaniowe, takie jak Sikhowie, niemal za obowiązkowe uznają posiadanie i dbanie o brody. Broda w wielu przesłaniach uważana była, i poniekąd dalej jest, za oznakę mądrości, nic w tym dziwnego aby długą siwą brodę posiadać, swoje na tym “padole łez” trzeba przeżyć.

 

Ponoć boom na posiadanie zarostu, przynajmniej na tak zwanym “Zachodzie”, datowany jest na początek obecnej dekady. Czy to prawda, ciężko w 100% stwierdzić, na pewno jednak coś jest na rzeczy. Wystarczy choćby spojrzeć na panów w telewizji, na ulicy itd.  Niektórzy noszą brody, bo taka jest moda, inni bo im wygodniej, bo nie chce im się często golić itd. Ilu panów zapewne tyle powodów. Na pewno broda nie jest już przypisywana jedynie kloszardom albo  kojarzona z brakiem higieny. Choć warto pamiętać, że broda, o którą nie dbamy, może się stać siedliskiem bakterii niemal równym z… toaletą.

 

Jak pokazują amerykańskie badania, jeśli obecnie chcieli byśmy być poza głównym nurtem męskiego stylu, zarost powinniśmy zgolić. Bowiem ponad 55% męskiej populacji na świecie jakiś posiada. Według statystyk większości, zarówno pań jak i panów, kojarzy brodę zdecydowanie pozytywnie. Utożsamiane są z nią atrybuty o których już wspominaliśmy - władza, mądrość etc. Dodatkowo kobiety postrzegają brodatych mężczyzn jako bardziej dojrzałych i odpowiedzialnych, a co za tym idzie takich z którymi warto wejść w jakieś bliższe relacje. Choćby na tej zasadzie broda nie wydaje się wejść do lamusa, dopóki przy jej pomocy łatwiej będzie podrywać, dopóty panowie nie będą ich golić.

 

      

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska