Lek na kaca coraz bliżej!

2018-05-14
Lek na kaca coraz bliżej!

Wygląda na to, że metoda na pokonanie jednego z największych problemów ludzkości wreszcie zostanie opracowana.

Playboy.com to jedna z tych stron, na których możecie przeczytać zarówno o alkoholu, jak i o tym, jak sobie radzić z jego przedawkowaniem. Stosunkowo często piszemy bowiem o kacu. A każda informacja o postępach w leczeniu go wydaje nam się zajmująca. I właśnie dlatego piszemy ponownie, bo wydaje się, że wynalezienie skutecznego leku na kaca jest na ostatniej prostej.

Nowe wiadomości mają dla nas amerykańscy naukowcy. Trwa bowiem projekt naukowy na uniwersytecie UCLA (w Kalifornii), który ma na celu znalezienie leku na ciężki poranek. Prowadzący są bardzo dobrej myśli.

Myszy trzeźwieją

Na czele stoi profesor inżynierii biomolekularnej Yufeng Lu i jego współpracownik Cheng Ji. Wraz z grupą naukowców już doprowadzili do częściowego wyleczenia doświadczalnych myszy. Obniżyli im poziom alkoholu we krwi o 45 proc. w zaledwie cztery godziny.

Lu i Ji twierdzą, że mogą zmniejszyć ilość czynnika wywołującego wszystko co najgorsze, a obecnego w każdym alkoholu. To ta substancja wywołuje dramatyczne skutki, takie jak wymioty i uderzające bóle głowy. Co więcej, tracenie filmu, często wywoływane przez nadmierne spożywanie alkoholu, już została niemal wyeliminowana.

Niestety, nie wygląda na to, żeby w najbliższej przyszłości lek był dostępny w aptekach. Yufeng Lu powiedział, że związek będzie testowany na ludziach dopiero w 2019 roku.

Wspomaganie wątroby

W „Digital trends” czytamy:

„Najlepszy ze wszystkich jest fakt, że ten lek ma mieć formę prostej pigułki, co oznacza, że zapobieganie kacowi będzie w rzeczywistości bardzo łatwe. Profesor Lu i jego zespół opracowali kapsułki wypełnione naturalnymi enzymami znajdującymi się w wątrobie, które pomagają organizmowi przetwarzać alkohol w bardziej wydajny sposób. W sumie zespół wybrał trzy naturalne enzymy, które przekształcają alkohol w „nieszkodliwe cząsteczki”, które ostatecznie są wydalane przez organizm. Aby chronić enzymy, naukowcy opakowali je w zatwierdzoną przez FDA (Federal Drug Administration) powłokę zatwierdzoną do tabletek. W testach zawartość kapsułek była wstrzykiwana w żyły pijanych myszy, co dało fantastyczne efekty”.

No, panowie naukowcy, jakbyście się mogli pospieszyć, byłoby miło...

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska