Wybory miss bez pokazu bikini. Chory efekt poprawności politycznej

2018-06-06
Wybory miss bez pokazu bikini. Chory efekt poprawności politycznej

Amerykanie zwariowali po raz kolejny. Konkurs Miss America, który ma 97-letnią historię, zostanie przeprowadzony bez pokazu w kostiumach bikini. Sędziowie nie będą oceniać… urody kobiet. A jury zachęca do udziału „kobiety o każdym kształcie i rozmiarze”.

Kolejny konkurs Miss America będzie wyglądał zupełnie inaczej. Inaczej niż poprzednie. Nie będzie bikini, nie będzie seksowności, długich nóg i eksponowania kobiecego piękna.

Gretchen Carlson, prezes zarządu Miss America, ogłosiła w śniadaniowym show „Good Morning America”, że 97-letnia konkurs przejdzie szereg drastycznych zmian, na czele z eliminacją bikini.

Czego oczy nie widzą

„Nie będziemy już oceniać naszych kandydatek mając na względzie ich wygląd fizyczny” - powiedziała Carlson, dodając, że jury będzie teraz przyjmować kobiety „o każdym kształcie i rozmiarów".

Na oficjalnym koncie Miss America na Twitterze pojawiło się ogłoszenie, oświadczające: „Zmieniamy strój kąpielowy, zaczynamy zupełnie nową erę #byebyebikini #MissAmerica2019”.

Zamiast bikini: rozmowa

Co zamiast części bikini? Zawodniczki będą „mówić o swoich osiągnięciach i celach życiowych oraz to, jak wykorzystają swoje talenty, pasje i ambicje do wykonywania pracy Miss America” podczas „interaktywnej części” z sędziami.

Czemu takie (w naszej opinii chore) zmiany? Nowy konkurs Miss America chce przyjąć bardziej społecznie świadomą postawę, którą Carlson wyjaśnia inspiracją ruchu #MeToo. „Przeżywamy rewolucję kulturalną w naszym kraju. Kobiety znajdują odwagę, by wstać i dać swój głos w wielu kwestiach” - powiedziała. „Miss America z dumą ewoluuje jako organizacja i przyłącza się do tego ruchu”.

Panowie, piekło zamarzło.

Chyba, że sądzicie inaczej?

PS. O innych chorych efektach akcji #MeToo przeczytacie TUTAJ.

Fot: Instagram/Miss America

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska