Przezroczysta Coca-Cola Clear wchodzi na rynek!

Przezroczysta Coca-Cola Clear wchodzi na rynek!

Po ponad roku prac i przetestowaniu kilkudziesięciu smaków Coca-Coli udało się stworzyć swój napój w wersji przezroczystej, bez kalorii, smakiem zbliżony do oryginału. Wchodzi do sprzedaży za tydzień, na razie w Azji, jako Coca-Cola Clear.

Na początek zastrzeżenie: niżej podpisany jest psychofanem Coca-Coli, w jej oryginalnej, czarnej wersji (choć piję ją jako Colę Zero, bezcukrową).

Zatem ostrzegam, w tym tekście opinię mogą mieszać się z faktami. Sorry, taki mamy klimat, ale śmiem twierdzić, że niewielu Polaków wypiło więcej tego boskiego napoju ode mnie. I coś o nim wiem (pozdro dla kumatych).

Do rzeczy, teraz Coca-Cola kusi mnie, was i innych swoich konsumentów wersją przezroczystą. Coca-Cola Clear wchodzi na rynek 11 czerwca.

O co chodzi, czyli WTF?

Ktoś doszedł do wniosku, że czarna Cola z cukrem się kończy. To prawda, wszystkie badania na to wskazują, ludzie chcą się żywić zdrowiej. Nie chcą cukru. Przerzucają się na Colę bezcukrową.

Jednak ta, czyli Cola Zero, Light lub Diet Coke, też jest czarna. Mimo że nie ma kalorii, niestety nie jest wiarygodna.

Konsumenci, ludzie widzą na niej mnóstwo napisów, że ten produkt NIE zawiera kalorii.

Mimo że mogą przeczytać tabelkę z wartościami odżywczymi, gdzie stoi jak byk, że Cola Zero ma ZERO cukru i kalorii, to nie wierzą.

Odbarwić legendę

W Coca-Coli przyjęto zatem za cel, by stworzyć napój ten sam, tak samo smakujący, ale przezroczysty. Wiarygodny.

Prace trwały rok, przetestowano 50 smaków, wydano miliony dolarów. Udało się i bezbarwna Coca-Cola zaistniała.

Czy ludzie z Coca-Coli zrobili dobrze? Hmmm, ja osobiście bezbarwnej Coli napiję się tylko dla spróbowania, pozostanę przy czarnej. Ale generalnie, ludzie z Coca-Coli niewiele rzeczy robią źle, o czym świadczy historia firmy.

Być może za jakiś czas bezbarwna Cola stanie się tak samo powszechna, jak smakowe Fanty (napój powstał w Niemczech, jako odpowiedź na Coca-Colę, tylko o smaku pomarańczowym), SUV-y Rolls-Royce'a i Lamborghini, diesle Porsche, tory Formuły 1 bez grid-girls, konkurs Miss America bez oceniania fizyczności i bez pokazu bikini. 

Ale ja już wtedy będę leżał w grobie (mam nadzieję, że nie od nadmiaru aspartamu).

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska