Co wiemy po zwiastunie do „Cyberpunk 2077”?

2018-06-11
Co wiemy po zwiastunie do „Cyberpunk 2077”?

Temat „Cyberpunka 2077” bez wątpienia zdominuje dziś większość serwisów internetowych – i to nawet tych, które na co dzień nie zajmują się tematyką gier. I nie ma co się dziwić – to w tym momencie chyba najbardziej oczekiwana gra w naszym kraju.

O tym, że CD Projekt RED ma swoje, niespieszne (delikatnie mówiąc) tempo tworzenia kolejnych gier, wiemy od dawna. Pierwszy „Wiedźmin” pojawił się dobre kilka lat po pierwszych zapowiedziach, na sequel czekaliśmy kolejne cztery, a premiera „Dzikiego Gonu” odbyła się później, niż pierwotnie zakładano. Nie inaczej jest w przypadku „Cyberpunka 2077” – od momentu opublikowania pierwszego, krótkiego teasera do pokazania oficjalnego, pełnego zwiastuna minęło aż pięć lat.

Watch_Dogs 3? Nie, to Cyberpunk!

Sam sposób prezentacji był na tyle oryginalny, że z pewnością zapadnie w pamięć wielu graczom. Gdy wydawało się, że konferencja Microsoftu na E3 dobiega końca, ekrany zaczęły „wariować” – tak, jakby ktoś je hackował. W pierwszej chwili mogło się wydawać, że to zapowiedź kolejnej odsłony „Watch_dogs”, jednak szybko okazało się, że mamy przed oczami trailer „Cyberpunka 2077”. Oto i on:

W samym zwiastunie dzieje się sporo. Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim mieście Night City, które przoduje w dwóch niechlubnych statystykach – tej dotyczącej przestępczości oraz odsetka ludzi, żyjących poniżej poziomu ubóstwa. Klimat samego miasta odbiega od tego, do czego przyzwyczaiła nas produkcje takie, jak chociażby „Blade Runner” czy też „Altered Carbon”. Night City jest bowiem niezwykle kolorowe, ale przy tym… jasne! Nie brakuje w nim oczywiście różnego rodzaju hologramów, robotów, androidów, futurystycznie wyglądającej broni i wszystkiego tego, z czym kojarzy nam się miasto przyszłości. Niestety zwiastun nie zdradza praktycznie nic na temat fabuły – to raczej wprowadzenie w klimat świata, w którym zanurzymy się… no właśnie, kiedy?

„Cyberpunk 2077” – kiedy premiera?

CD Projekt RED ma konkretną odpowiedź na to pytanie – „wtedy, kiedy będzie gotowy”. I raczej nie powinniśmy liczyć na to, że w nową grę twórców „Wiedźmina” zagramy w tym roku. Być może premiera będzie miała miejsce w 2019 roku, jednak nie mamy co do tego żadnej pewności. Nie ulega jednak wątpliwości, że to jedna z najbardziej oczekiwanych gier na świecie – gdy 10 stycznia 2018 roku na oficjalnym twitterowym koncie gry pojawił się twitt o treści *beep*, cena akcji CD Projekt Red skoczyła aż o 4 procent.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska