Twórcy Tindera stworzyli grę randkową

2018-06-19
Twórcy Tindera stworzyli grę randkową

Obecność aplikacji randkowych, wśród których prym wiedzie Tinder sprawiło, że poznawanie nowych ludzi jest teoretycznie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Zdaniem twórców aplikacji ta czynność może być jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza, czego dowodem jest Crown.

Chociaż Tinder dominuje na polu aplikacji randkowych, to nie brakuje mu konkurentów. Swoje grono użytkowników ma aplikacja Badoo, a jakiś czas temu wprowadzenie usługi randkowej zaproponował także społecznościowy gigant w postaci Facebooka (pisaliśmy o tym TUTAJ). Teraz kolejny ruch na polu tej rywalizacji został wykonany przez Match Group – firmę, która w swoim portfolio ma między innymi wspomnianego Tindera, a także OkCupid i PlentyOfFish. Mowa o Crown – aplikacji, która jest zapowiedziana jako randkowa… gra!

Crown – gra randkowa

Zasada działania Tindera jest dość prosta. Aplikacja pokazuje profile znajdujących się w pobliżu. Gdy ktoś przypadnie nam do gustu, przesuwamy palcem w prawo. Gdy nie – w lewo. Jeśli spodobamy się drugiej stronie, otrzymamy możliwość rozpoczęcia z nią konwersacji.
W przypadku Crown sprawa wygląda nieco inaczej. Każdego dnia użytkownik aplikacji otrzyma do oceny 16 profili. Profile te są łączone w pary, a korzystający z apki porównując dwa zdjęcia, wybiera, który użytkownik z duetu bardziej mu się podoba. Zwycięzca przechodzi do następnej rundy, gdzie spotyka się ze zwycięzcą innej pary.
Czemu mają służyć takie urozmaicenia? Twórcy Tindera twierdzą, że system ma zwiększyć szanse na rozpoczęcie konwersacji, ponieważ często zdarza się, że nawet po „przesunięciu w prawo”, kontakt nie jest inicjowany.
Aplikacja ma być dostępna na dwa najpopularniejsze mobilne systemy operacyjne: iOS i Androida.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska