Katastrofa „Gottiego” z Johnem Travoltą

2018-06-20
Katastrofa „Gottiego” z Johnem Travoltą

Film opowiadający o życiu gangstera Johna Gottiego z Johnem Travoltą w roli głównej nie spotkał się, delikatnie mówiąc, z ciepłym przyjęciem krytyków. Obecna ocena to całe 0% w serwisie Rotten Tomatoes.

Mogło się wydawać, że życie Johna Gottiego to gotowy materiał na film, który po prostu jest skazany na sukces. Obfitująca w ciekawe, ale jednocześnie krwawe wydarzenia historia głowy mafijnej rodziny Gambino została wzięta na tapet przez Kevina Connolly’ego (znanego głównie z roli Erica „E” Murphy’ego z serialu „Entourage”). Pierwsze recenzje oraz – a raczej przede wszystkim – wynik finansowy pierwszego weekendu dowodzą jednak, że mamy do czynienia ze spektakularną porażką.

„Gotti” – największa klapa 2018 roku?

Film zdecydowanie nie przypadł do gustu krytykom. Średnia ocen z dwudziestu pięciu recenzji „Gottiego” w serwisie Rotten Tomatoes wynosi bowiem okrągłe zero procent. Słabo, ale przecież o klapie filmu nie świadczą jedynie oceny krytyków. Może więc widzowie nie przejęli się ich opiniami i tłumnie ruszyli do kin? Cóż, niekoniecznie – po pierwszym weekendzie wynik finansowy filmu trudno nazwać inaczej niż tragicznym. „Gotti” zarobił jedynie 1,67 miliona dolarów, przy czym aż 40% tej kwoty stanowią pieniądze ze sprzedaży MoviePass – karty abonamentowej do kina. Nie ma zatem co liczyć na to, że film nadrobi w przyszłości. Tym bardziej, że krytycy nie szczędzili mu ostrych słów w swoich recenzjach. Johnny Oleksinski z „New York Post” napisał, że „wolałby się obudzić obok odciętej końskiej głowy, niż ponownie obejrzeć ten film”, natomiast Glen Kenny z „New York Timesa” dodał, że „Gotti to smutny bałagan bez ładu i składu”.

Twórcy „Gottiego” twierdzą, że miażdżące recenzje to efekt zmowy krytyków, którzy z niewiadomego powodu uwzięli się na ich dzieło. Starają się przekonać widzów, żeby nie ufali „trollom zza klawiatury” i poszli zobaczyć film na własne oczy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska