Oto najdroższy joint na świecie

2018-06-20
Oto najdroższy joint na świecie

Kalifornijski startup o nazwie Stone Road Farms jest odpowiedzialny za skręcenie najdroższego jointa na świecie – ich dzieło zostało wycenione na 24 tysiące dolarów.

Chociaż wyrobom zawierającym marihuanę pod względem wartości daleko do najbardziej wartościowych alkoholi (takich jak chociażby najdroższa wódka na świecie, o której pisaliśmy w TYM miejscu), to te charakteryzujące się wysoką jakością (a także rzecz jasna sporą objętością i wagą) również potrafią osiągać całkiem spore sumy.

Z powodu zróżnicowanych regulacji prawnych trudno jednoznacznie wyłonić najdroższego jointa na świecie – nie mamy pewności, jakie powstają w krajach, w których lepiej nie mówić o tym głośno. Oficjalnie palmę pierwszeństwa w tym nietypowym rankingu przejął kalifornijski startup o nazwie Stone Road Farms.

Joint dobrej sprawy

Ich wyjątkowy joint zdecydowanie nie jest zwykłym skrętem. W środku oprócz marihuany wyhodowanej przez firmę trafiła też specjalna odmiana haszyszu i sześć uncji specjalnego ekstraktu z rośliny, a całość została zawinięta w papier z trzema warstwami 24-karatowego złota. Efekt końcowy przypomina kieł z kości słoniowej, co nie jest przypadkowe.

Najdroższy joint na świecie zostanie wystawiony na aukcję, a dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na szczytny cel. Pieniądze trafią bowiem do American Wildlife Foundation, która ma je przeznaczyć na walkę z nielegalnym handlem kością słoniową. Cóż, nie ma to jak łączyć przyjemne z pożytecznym!Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska