Trzy wysuwane aparaty zamiast notcha – Oppo Find X

2018-06-20
Trzy wysuwane aparaty zamiast notcha – Oppo Find X

Podczas gdy większość producentów smartfonów kopiuje patent Apple’a na charakterystyczne wycięcie u góry ekranu, chińska firma Oppo w modelu Find X proponuje zupełnie inne rozwiązanie.

Sytuację na obecnym rynku smartfonów najlepiej obrazuje jedno słowo – stagnacja. W zasadzie wszyscy producenci oferują podobne rozwiązania – nadal najpopularniejszym trendem pozostaje bezramkowość, chociaż jest rozumiana w dość pokrętny sposób. Twórcy smartfonów jak jeden mąż kopiują bowiem rozwiązanie wprowadzone przez Apple w iPhonie X, czyli ekran obejmujący niemal cały przedni panel urządzenia, poza środkową częścią górnej krawędzi, gdzie umieszczony jest aparat.

Oppo podchodzi do sprawy inaczej

Oppo to chiński producent smartfonów, który nie jest zbyt znany w naszym kraju. Niewykluczone, że niebawem się to zmieni – i to z kilku powodów. Po pierwsze, Oppo Find X ma mieć oficjalną dystrybucję w Europie (szczegółów na temat Polski brak), a po drugie firma zaproponowała ciekawe rozwiązanie stylistyczno-użytkowe. Zamiast kopiować apple-owskiego notcha, postanowiła umieścić aparaty fotograficznie na specjalnie wysuwanym panelu. Otwiera się on wówczas, gdy posiadacz telefonu chce zrobić selfie. Oraz – co nie brzmi zbyt dobrze – za każdym razem, gdy chcemy odblokować telefon. Find X nie posiada bowiem czytnika linii papilarnych, a skaner twarzy, analogiczny do tego w iPhonie X.

Oppo Find X – specyfikacja techniczna

A jak smartfon prezentuje się od strony technicznej? Ekran to AMOLED o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 845 i 6 lub 8 GB RAM. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, to do wyboru są warianty od 64 do 256 GB. Nie zabrakło też Bluetootha 5.0 i NFC, a całość działa pod kontrolą najnowszego Androida 8.1 Oreo.

Jeśli zaś chodzi o cenę, to cóż… Do najniższych nie należy. Wariant z 256 GB pamięci wewnętrznej został wyceniony na 999 euro. Do sprzedaży ma trafić również specjalna edycja z logo Lamborghini, która będzie kosztować 1699 euro.Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska