WakeGP Mikołajki 2018: to było piękne widowisko!

2018-07-03
WakeGP Mikołajki 2018: to było piękne widowisko!

Motorówki już na przyczepach, namiot zwinięty, riderzy rozjechali się do swoich domów, a kibice zostali z niedosytem. Widzowie byli ostrzeżeni, że wakesurfing uzależnia!

WakeGP 2018 na plaży przy Hotelu Mikołajki Conference&Spa na Ptasiej Wyspie zakończone. I jak zwykle pozostał niedosyt, bo można było oglądać riderów non-stop. Tym bardziej, że wszystkie tricki widzowie podziwiali z bliska dzięki przekazowi live z motorówki poprzedzającej zawodnika.

Zawody wakesurfowe na WakeGP nieśmiało zadebiutowały w 2015 roku przy okazji rywalizacji wakeboardowej. Wtedy mało kto słyszał o tym sporcie. Od dwóch lat cała energia skupia się już wyłącznie na nowej zajawce - surfowaniu na falach generowanych przez MasterCrafty. I widzimy, że wakesurf powoli zajmuje miejsce wakeboardu za motorówką, a umiejętności riderów rosną z każdym eventem.

Już podczas pierwszych przejazdów zawodników widać było lepsze czucie desek, większą swobodę we wjeżdżaniu na falę i szerszą gamę tricków o wyższym stopniu trudności. 360-tki wchodziły prawie za każdym razem, a Tomek Frant niemal dokręcił 720! Pełna gama tricków skim style tego zawodnika i innej reprezentantki tej techniki, Jany Vlcek, świetnie kontrastowała z wyczynami reprezentantów surf style – Olka Lange, którego najpiękniejszy air dało radę uchwycić na zdjęciu i Kuby Kuzi - surfera ze Śląska, który dopiero kilka tygodni temu pierwszy raz spróbował wakesurfa. To na niego będą zwrócone oczy kolegów z fali, bo młody zawodnik już po trzeciej sesji na MasterCraftach świetnie się zaadaptował i podgryza konkurentów, a oni recenzują go z pełnym uznaniem.

Do tego siadła cała masa konkretnych tricków: frontside i backside shove it, super ollie, laybacki, switche, power turny, snapy. Z każdą kolejną edycją WakeGP poziom zaawansowania zawodników zauważalny jest nawet przez tych, którzy z fal kojarzą jedynie falę na włosach. Tym bardziej wyczekiwany jest etap w Bydgoszczy 4 sierpnia!

Finałowa klasyfikacja zawodów WakeGP 2018 w Mikołajkach

Kobiety:

1. Jana Vlcek (Czechy)

2. Dominika Vojtikova (Czechy)

3. Dominika Frant (Polska)

Mężczyźni:

1. Tomek Frant (Polska)

2. Martin Vlcek (Czechy)

3. Aleksander Lange (Polska)

Juniorzy:

1. Filip Vlcek (Czechy)

2. Leon Frant (Polska)

3. Iwo Frant (Polska)

Nocny pokaz wakesurfa w wykonaniu Kuby Kuzi był dopełnieniem zawodów, a całość zamknął Kuba Zieliński z Robson Team, który pociął wodę i powietrze. Tryskająca spod flyboardu woda, ukazała ukryte na niebie laserowe napisy. Część na wodzie dobiegła wtedy końca.

Na lądzie podczas całych zawodów działo się równie dużo! Tam sternikiem było Prosto Label. Didżeje ze Spinlab DJ School uczyli chętnych scratchowania. Można więc było bezkarnie porysować winyle, a Anna YouYa Jujka pomagała rozruszać się tym, którzy mieli biodra sztywniejsze niż riderzy. Z kolei ciarki na całym ciele wywołała swoim głosem Martina M. Natomiast jeśli ktoś chciał poczuć choć namiastkę wakesurfa, mógł zmierzyć się z długim torem do skimboardu.

Świetny poziom zawodów to piękny początek sezonu WakeGP i dobry prognostyk na kolejne edycje: 4 sierpnia w Bydgoszczy i 25 sierpnia nad Zalewem Zegrzyńskim.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska