Dawna posiadłość Pablo Escobara stała się areną do paintballa

2018-07-04
Dawna posiadłość Pablo Escobara stała się areną do paintballa

Najsłynniejszy baron narkotykowy świata kupił położoną w kolumbijskim Guatape posiadłość w 1984 roku, niedługo po narodzinach swojej córki, Manueli. Obecnie miejsce mocno zmieniło swój charakter i jest chętnie odwiedzane przez turystów.

Powszechnie znany jest fakt, że Pablo Escobar nie narzekał na brak pieniędzy. Wręcz przeciwnie – w pewnych okresach swojego życia miał ich tyle, że problemem stało się ich przechowywanie. Stąd też wzięło się wprowadzenie w życie takich rozwiązań, jak w Guatape – dom posiada specjalne skrytki w ścianach, gdzie niegdyś znajdowały się pliki banknotów. Pamiętacie scenę z serialu „Narcos”, w której Pablo palił pieniędzmi w kominku, aby ogrzać swoją córkę? Podobno wydarzyło się to właśnie w Guatape. Walczące z Escobarem oddziały o nazwie Los Pepes zniszczyły La Manuelę, używając do tego ładunków wybuchowych, a całość popadła w ruinę.

Kiedyś posiadłość, teraz arena paintballowa

Za swoich najlepszych czasów dom i jego najbliższa okolica musiały robić spore wrażenie. Oprócz mocno niestandardowych skrytek w ścianach na terenie posiadłości znajdowała się przystań do cumowania hydroplanów, dyskoteka, korty tenisowe oraz boisko piłkarskie, które było jednocześnie lądowiskiem dla helikopterów.
Obecnie to miejsce mocno zmieniło swój charakter. Przez lata było areną poszukiwań dla wielu poszukiwaczy skarbów, którzy penetrowali ściany w poszukiwaniu pieniędzy oraz kokainy. Teraz obiekt w Guatape jest używany do zupełnie innego celu. Turyści płacą bowiem 170 tysięcy kolumbijskich pesos (około 220 złotych), aby na terenie dawnego domu Escobara strzelać do siebie z karabinów paintballowych. Miejsce wydaje się być wręcz stworzone do tego typu rozrywki. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć La Manuelę na własne oczy, są pod jej olbrzymim wrażeniem:
To ciekawe i ironiczne jednocześnie, że obecnie bawi się tutaj w paintballa. Wyobrażam sobie, że do podobnych scen doszło tu w momencie, gdy Pablo musiał uciekać. Nadal jest tu basen i wyznaczone miejsce do grillowania. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, jakie imprezy się tu odbywały! – powiedział jeden z angielskich turystów.

La Manuela należy obecnie do Kolumbii. TUTAJ przeczytacie o innej posiadłości Escobara, którą przekształcono w hotel.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska