Powstanie filmowy prequel „Rodziny Soprano”. Co o nim wiemy?

2018-07-06
Powstanie filmowy prequel „Rodziny Soprano”. Co o nim wiemy?

Jeden z najbardziej uznanych seriali w historii telewizji doczeka się kolejnego rozdziału – a ten ma trafić na duży ekran.

O kolejnym (a właściwie – poprzednim) rozdziale historii rodziny Soprano mówiło się od dłuższego czasu. Pierwsze konkretne informacje pojawiły się w marcu 2018 roku, gdy David Chase (człowiek odpowiedzialny za stworzenie serialowego pierwowzoru) poinformował, że sprzedał scenariusz prequelu stacji HBO. Od tamtego czasu pojawiło się wiele mniej lub bardziej znaczących informacji na ten temat, więc nadszedł czas, aby je uporządkować.

Prequel „Rodziny Soprano” – informacje

Roboczy tytuł powstającego filmu to „The Many Saints of Newark”, czyli „Wielu świętych z Newark”. Nie należy jednak zbytnio się do niego przywiązywać, ponieważ jest to tytuł roboczy. Akcja filmu zostanie osadzona w latach sześćdziesiątych w mieście Newark, gdzie „dochodziło wówczas do krwawych walk pomiędzy gangami włoskimi i złożonymi z Afroamerykanów. Nie wiadomo jeszcze, którzy bohaterowie serialu pojawią się również w filmie, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że będą to „Johnny Boy” Soprano (ojciec Tony’ego) oraz Corrado „Junior” Soprano.
Pod koniec czerwca 2018 roku ogłoszono nazwisko reżysera tego projektu. Zostanie nim Alan Taylor – człowiek, który ma doświadczenie zarówno w produkcjach telewizyjnych („Rodzina Soprano”, „Gra o tron”, „Mad Men”), jak i filmach kinowych („Terminator: Genisys”, „Thor: Mroczny świat”).
Wspomniany David Chase nie jest jedynym autorem scenariusza – napisał go wspólnie z Lawrencem Konnerem, który wcześniej pracował przy „Rodzinie Soprano”, ale również przy „Zakazanym imperium”.
W jednym z odcinków „Rodziny Soprano” Tony wspomina swoje dzieciństwo. Możemy się spodziewać, że film będzie posiadał podobny klimat, jak owo wspomnienie.

86 odcinków, składających się na sześć sezonów serialu „Rodzina Soprano” jest powszechnie uważane za jedno ze szczytowych osiągnięć, jeśli chodzi o produkcje telewizyjne. Historia walczącego z atakami paniki gangstera, przed którym stoi niełatwe zadanie łączenia życia zawodowego z prywatnym zdobyła między innymi 5 Złotych Globów i kilka nagród Emmy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska