Defilada z okazji 100-lecia RAF: najsłynniejsze samoloty świata!

2018-07-10
Defilada z okazji 100-lecia RAF: najsłynniejsze samoloty świata!

Royal Air Force (RAF) obchodzą swoje setne urodziny. Z tej okazji w Londynie odbywa się gigantyczna defilada lotnicza, podczas której 100 maszyn brytyjskiego lotnictwa przeleci nad Pałacem Buckingham i całym Londynem.

RAF to jeden z wielu powodów do dumy dla Brytyjczyków. Nic więc dziwnego, że 100-lecie istnienia Królewskich Sił Powietrznych obchodzone jest przez Wyspiarzy z wielką pompą.

Royal Air Forces zostały założone dokładnie 1 kwietnia 1918 roku. 1 kwietnia również, tyle że 2018 roku, rozpoczęto celebrację okrągłego jubileuszu, jednak największą paradę lotniczą zaplanowano dokładnie sto dni po 1 kwietnia, czyli dziś – 10 lipca.

Cała uroczystość rozpocznie się nabożeństwem w Westminster Abbey, później nastąpi parada ponad 300 czynnych żołnierzy RAF-u, a zwieńczeniem obchodów 100-lecia będzie lotnicza defilada, w której weźmie udział, a jakże, sto maszyn Królewskich Sił Powietrznych – od historycznych samolotów typu BBMF, przez kultowe Spitfire’y i Hurricane’y, aż po najnowszy nabytek Brytyjczyków – myśliwiec bojowy typu Lightening. Maszyny przelecą w szykach nad Pałacem Buckingham i całym Londynem.

Transmisję na żywo z całej ceremonii możecie zobaczyć na naszym Facebooku lub na oficjalnym profilu RAF-u. Zapraszamy, bo zdecydowanie będzie co oglądać.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska